Najwspanialsze wśród orzechów. Zdecydowanie top produkt i najlepiej jadać je codziennie lub przynajmniej co drugi dzień.
Garstkę migdałów można potraktować jako posiłek/przekąskę między posiłkami głównymi. Są bardzo odżywcze. Mleko migdałowe i wartości migdałów porównywane są do wartości mleka matki. Dowolnie zmielone można stosować do posypywania porannej zupy. Można zrobić z nich mleko, czy śmietankę (pyszna do deserów), można po prostu schrupać.
Poniżej przepisy na mleko migdałowe i śmietankę migdałową do deserów.
MLEKO MIGDAŁOWE
1 szklanka migdałów
4 szklanki wody
Migdały zalać wrzątkiem i pozostawić na 10 minut. Następnie obrać ze skórki (skórka będzie łatwo schodziła).
Obrane migdały zalać 1,5 szklanki chłodnej wody i pozostawić na noc (na około 8 godzin). Rano całą zawartość przelać do blendera. Zmiksować przez ok. 1 minutę na najwyższych obrotach. Dodać pozostałą wodę (2,5 szklanki) i ponownie zblendować przez około 20 sekund. GOTOWE!
Niektórzy przecedzają jeszcze mleko przez gazę. Ja tego nie robię, bo mleka i tak używam do zup śniadaniowych, a poza tym to dodatkowa czynność.
Tak przygotowane mleko można trzymać w lodówce przez kilka dni (3-4). Jeśli mleka nie przecedzimy, przed użyciem należy wstrząsnąć butelkę.
ŚMIETANKA MIGDAŁOWA
1 szklanka migdałów
1,5 szklanki wody
2 łyżki mleka ryżowego bądź owsianego w proszku
3-4 łyżki miodu (w zależności od smaku)
2-4 łyżki oliwy
szczypta soli
Migdały zalać wrzątkiem i pozostawić na 10 minut. Obrać ze skórki. Włożyć do blendera, dodać wszystkie pozostałe składniki i zmiksować. PYCHA!
Taka śmietanka jest wspaniała np. do ryżu z jabłkami. Moja córka uwielbiała.

Blog alkaliczny styl życia nie jest jedną z tysięcy stron informacyjnych. Przeciwnie. To blog, na którym w oparciu od współczesną wiedzę, badania, analizy stylu życia ludzi żyjących w najwyższej formie oraz liczne osobiste doświadczenia i przemyślenia autorki, powstają treści użyteczne i praktyczne. Ich wdrażanie daje szybkie efekty. To potrzeba czasów i każdego z nas by cieszyć się ładnym wyglądem, szczupłą sylwetką, dobrą formą i zdrowiem.