Kiedy słyszymy słowo „antyoksydanty” (inaczej przeciwutleniacze), do głowy przychodzi nam ochrona przed wolnymi rodnikami i ich szkodliwą działalnością czyli spustoszeniem jakie sieją wewnątrz nas. Antyoksydanty to głównie naturalne substancje roślinne, wspierające mechanizmy obronne naszego organizmu. Występują często w suplementach diety. Polecane są jako prewencja przed chorobami cywilizacyjnymi – chorobami serca, stawów, nowotworami, cukrzycą itd. Ponadto podnoszą ogólną odporność organizmu na infekcje i zakażenia. Poprawiają przekazywanie substancji odżywczych z krwi do komórek. Korzystnie wpływają na odmłodzenie, wygląd i samopoczucie. Tę listę dobrych wpływów można by opisywać bez końca – tak wiele już badań było przeprowadzonych na ten temat. Nie sposób jednak, wraz z dzisiejszą żywnością, dostarczyć organizmowi takiej dawki antyoksydantów, która byłaby optymalna dla naszego organizmu. Obecnie warzywa, owoce, rośliny zawierają znacznie mniej witamin oraz minerałów aniżeli 20 lat temu.
Przełomem tutaj może okazać się wodór. Znamy wiele antyoksydantów, np. witaminy C,  A, E, koenzym Q10, bioflawonoidy. Ale czy wiemy, że najsilniejszym  jest wodór???.  Prawdopodobnie nic nie daje tak silnej ochrony jak jony wodorowe. Wynika to z jego budowy – cząsteczki tak małej, że bez trudu potrafi się ona przedostać przez błony mitochondriów. Wiele badań na temat wodoru prowadzili naukowcy z Japonii. To bardzo nietrwały pierwiastek i dlatego przez lata był on wyłącznie dostępny przy zastosowaniu metody wziewnej. Do czasu odkrycia możliwości wytwarzania zjonizowanej wody alkalicznej (woda redox o maksymalnie zredukowanym potencjale, czyli inaczej z wysoką zawartością wodoru, a niską tlenu).
Pierwsza metoda dostępna jest właściwie tylko w warunkach klinicznych. Druga obecnie dostępna jest dla wszystkich w różnych formach (wkładki jonizujące czyli tzw. generatory wody wodorowej, jonizatory, proszki z naturalnych minerałów). Wodór absolutnie neutralizuje działalność wolnych rodników. Stąd tak wiele badań i wysiłków naukowców w poszukiwaniu metody wykorzystania wodoru w leczeniu, profilaktyce, utrzymaniu zdrowia i kondycji.
Możliwości terapeutycznego zastosowania wodoru są ogromne.
Ogólne pozytywne działanie wodoru, m.in. to:
– odkwaszenie organizmu
– poprawa wzroku
– wzrost możliwości układu immunologicznego
– poprawa funkcjonowania jelit
– działanie antystresowe i poprawa nastroju
– oczyszczenie organizmu z toksyn
– wzrost witalności
– opóźnienie procesów starzenia komórek
– ogólna poprawa samopoczucia
– spłycenie zmarszczek
– nawilżenie i ujędrnienie skóry
– nawilżenie wszystkich komórek
– wspomaganie w terapiach alergii i chorób skórnych, nadciśnienia, cukrzycy, chorób układów sercowego i naczyniowego,  a także układu trawiennego.
Dla zainteresowanych, poniżej kilka linków do różnych badań nad wodorem oraz opisów jego działania:

 

[mc4wp_form id=”126″] 

Moje książki w księgarni (duży rabat):