W innym miejscu napisałam słow kilka o detoksie. TUTAJ http://alkaliczmi.cluster003.ovh.net/index.php/2013/07/23/detox-czy-jest-wazny-i-potrzebny/
Dodatkowo przeklejam tekst z Facebooka:
Niektórzy z nas przeszli program gruntownego oczyszczania w 14dniowej odnowie.
Przedwiośnie to świetny moment na oczyszczanie. Są też pokarmy, które bardzo sprzyjają usuwaniu toksyn z organizmu.
Czy zauważyliście już, że żadna dieta cud nie jest potrzebna? Że wystarczy nauczyć się stale jeść pewną grupę produktów, która ma szereg pozytywnych działań na nasz organizm? Właściwie, z wyjątkiem schorzeń wykluczających spożywanie niektórych rodzajów żywności, super żywność, do której należą też powyższe pokarmy, wyróżnione pod względem właściwości oczyszczających, jest jak panaceum (czyli środek dobry na wszystko).
Porzućmy więc wszelkie diety, które często powodują powstawanie niedoborów, albo pomagając na jedną rzecz (np. schudnąć), jednocześnie szkodzą naszemu ciału. A NAUCZMY SIĘ KUPOWAĆ I WYBIERAĆ żywność wartościową dla ciała i niech ona pojawia się w naszych codziennych posiłkach.
Kiedy zrobimy to oraz wyeliminujemy ewidentnie nie służące nam produkty, jak np. cukier, biała mąka, konserwanty czy wypełniacze w żywności przetworzonej przemysłowo i uczynimy najlepszą żywność podstawą (przeważającą częścią) naszych codziennych wyborów, okaże się, że żadne diety nie są potrzebne. Że czujemy się lepiej i lepiej. Że wraca energia i dobry sen. Że gubimy zbędne kilogramy mimochodem. Że, że, że… Nie kończąca się lista naszych osobistych profitów .
A gdy dodatkowo, zrobimy od czasu do czasu oczyszczanie (powiedzmy 2 razy w roku), to efekty dobrego samopoczucia, poprawy wyglądu, zdrowia, odmłodnienia itp. przerosną nasze najśmielsze oczekiwania.

 

[mc4wp_form id=”126″] 

Moje książki w księgarni (duży rabat):