Na co dzień, ocet jabłkowy możemy (i POWINNIŚMY) wykorzystywać jako składnik dressingu do sałatek (zamiennie z sokiem z cytryny). Tym sposobem może on stale gościć w naszym codziennym menu.
UŻYWAJMY wyłącznie octu naturalnie fermentowanego, NIE spirytusowego, który jest niezdrowy.
Ale ocet jabłkowy możemy też potraktować kuracyjnie, czyli używać go okresowo codziennie, w prostym i skutecznym napoju. Taka kuracja jest bardzo pomocna na przykład kiedy chcemy schudnąć (przyspiesza spalanie tkanki tłuszczowej, ułatwia wydalanie złogów z przewodu pokarmowego, ma działania odtruwające) lub odmłodzić skórę twarzy, ciała, która stanie się bardziej jędrna i gładka.

 

W trakcie kuracji, na maksymalnie 4-8 tygodni, wdrażamy wypijanie codziennie napoju, do którego przygotowania używamy octu jabłkowego (UWAGA! Kuracja dla osób zdrowych plus nie można przekraczać czasu stosowania). Często “używanie czegoś więcej”, wymaga zdrowia, a z niektórymi zdrowymi produktami, jest tak, że nie można przesadzić. W przypadku octu, który pobudza wytwarzanie kwasu solnego w żołądku, wyraźnym przeciwwskazaniem są choroby żołądka lub inne ograniczenia co do spożywania produktów kwaśnych. Należy także mieć zdrową wątrobę. Przy wyżej wymienionych, trzeba przed zastosowaniem kuracji z napojem, zasięgnąć porady lekarza.
Jednak ci z nas, którzy mogą sobie pozwolić na taką kurację, zapewne docenią jej pozytywne efekty, jakich jest wiele. Te, które są dostrzegalne gołym okiem, to bardziej efektywne gubienie zbędnych kilogramów i zdecydowana poprawa stanu naszej skóry.
Przepis na napój jest niezwykle prosty. ZATEM:

 

Do 1 szklanki wody
Dodajemy 1 łyżkę octu
i 1 łyżeczkę miodu
Tak przygotowany napój, wypijamy 2 razy dziennie, przed posiłkiem. Na przykład przed śniadaniem i kolacją, w okresie 4-8 tygodni. Jeśli robimy kurację dłuższą, aniżeli 4 tygodnie, to po upłwie 4 tgodni, dobrze zrobić sobie tydzień przerwy (w myśl zasady, że co za dużo, to niezdrowo 😉 ).

 

Przygotowując napój na rano, można wieczorem włożyć łyżeczkę miodu do szklanki wody, a rano tylko uzupełnić łyżką octu i odrobiną gorącej wody, żeby napój był letni. Miód stojąc przez noc, rozpuści się w wodzie. Rano z kolei, w ten sam sposób, przygotować porcję na wieczór.
OCET można zrobić samodzielnie w domu. Przepis i dobre wskazówki, na co należy zwrócić uwagę, znajdziemy na blogu Akademii Witalności TUTAJ >>>

 

Miałam zamiar opisać inne zastosowania octu jałkowego, ale w artykule pod powyższym linkiem, dość szczegółowo znajdziemy opis najważniejszych zastosowań, m.in na problemy skórne, grzybice, żylaki… jako tonik do cery (rozcieńczony wodą) lub do płukania włosów. Zresztą, kto ciekawy, zajrzyjcie sami. A wszyscy pozostali, po prostu starajmy się używać octu do dressingu do sałatek, a nasze ciało niech czerpie z tego korzyści 🙂

 

[mc4wp_form id=”126″] 

Moje książki w księgarni (duży rabat):