Przepis na hummus i właściwości składników
Prosty do wykonania i bardzo odżywczy. Zamieszczam go w przepisach na śniadanie, ale równie dobrze możemy go zjeść na lunch lub po południu.
Sezam zawiera cenne tłuszcze – NNKT. Ziarna sezamu są alkaliczne. Jest niezwykle odżywczy. Bogaty w białko (porównywalne wartością do białka jajka), witaminy A, E, B, potas, wapń, magnez, żelazo, cynk i fosfor. Jego zaletą jest łatwa przyswajalność. Spowalnia procesy starzenia i pomaga utrzymać zdrową, elastyczną skórę oraz dobrą kondycję paznokci i włosów. Wspomaga układ nerwowy i odpornościowy. Niezwykle korzystny dla całego organizmu.
Cieciorka jest bardzo cennym źródłem białka. Zawiera sporo potasu. W ciecierzycy znajdziemy też witaminy z grupy B i magnez. Obniża cholesterol i ciśnienie krwi oraz korzystnie działa na naczynia krwionośne. Zawiera dużo błonnika, przez co bardzo wspomaga działanie układu pokarmowego i perystaltykę jelit. Dobrze wpływa na układ nerwowy. Jest bardzo sycąca. Dobrze zrobiony hummus smakuje wybornie. Różne mamy preferencje smakowe, dlatego ilość pasty sezamowej można regulować pod swój smak. Trzeba popróbować, bo na pewno warto hummus jadać.
UWAGA! Cieciorkę przed gotowaniem, trzeba namoczyć wieczorem poprzedniego dnia, zalewając gorącą wodą (inaczej gotowałaby się godzinami).
Poniżej przepis na hummus – w wersji podstawowej pyszny i prosty
Moje książki teraz jako ebooki w formacie pdf:
Szukam jakiegoś prostego przepisu na sałatkę z cieciorką z puszki. We wszystkich przepisach z internetu są pomidory (a o tej porze wolałabym bez, a suszone są drogie) albo sałata (akurat nie mam), albo jakieś inne dziwne składniki… Coś prostego 🙂 Pozdrawiam! Marzena