Anthony Robbins – ambasadorem nawadniania i diety zasadowej

Byłam dzisiaj zdziwiona i miło zaskoczona, kiedy przypadkiem trafiłam na jeden z filmików z Anthonym Robbinsem (znanym na świecie mówcą, inspiratorem, coachem). Obejrzyjcie, a zrozumiecie dlaczego:

 

 

Nawadnianie i zachowanie odpowiedniej proporcji pomiędzy produktami zakwaszającymi, a alkalizującymi (dieta zasadowa) to podstawowa zasada dla zachowania równowagi kwasowo – zasadowej organizmu i jego skutecznego odkwaszania.
Nie od czasu do czasu, ale na co dzień, ponieważ procesy metaboliczne nie dzieją się tylko czasami.
Jadamy codziennie i to od nas zależy – jakich wartości bądź nie codziennie sobie dostarczymy.
Zachowanie proporcji 70% pożywienia o właściwościach zasadotwórczych jest kluczowe.
W książce “Alkaliczny styl życia” zamieściłam tabele żywności z obydwu grup z naciskiem na wybranie wśród żywności zakwaszającej tej najbardziej wartościowej lub użytecznej w kuchni. Do książki dołączona jest dodatkowo kilkunastostronicowa książeczka, która ma nam ułatwiać zakupy (tak wygląda jedna – przykładowa – strona z książeczki).
Planując zakupy, gotowanie – kupujmy 70-80% produktów z listy podstawowej (zasadotwórcze), a pozostałe 20-30% uzupełnijmy o te z listy uzupełniającej (kwasotwórcze). Tę samą zasadę stosujmy żywiąc się na zewnątrz. Właściwy wybór – od niego się zaczyna. I od niego zależy nasze codzienne samopoczucie.
Już w perspektywie kilku dni można poczuć pierwsze efekty. A wraz z upływem czasu pojawia się ich coraz więcej. Nasz organizm jest bardzo mądry i świetnie sobie radzi, kiedy dostarczamy mu tego, czego potrzebuje. Rzutuje to na nasz sen, formę, kondycję, wydolność, libido, wygląd, zdolności umysłowe, witalność, codzienne samopoczucie itd. itd.
Możesz posłuchać krótkiej audycji z mojego wczorajszego spotkania w radio (Polskie Radio, Program 1), gdzie padło kilka wskazówek jak dbać o zachowanie równowagi pH:
Blog alkaliczny styl życia nie jest jedną z tysięcy stron informacyjnych. Przeciwnie. To blog, na którym w oparciu o współczesną wiedzę, badania, analizy stylu życia ludzi żyjących w najwyższej formie oraz liczne osobiste doświadczenia i przemyślenia autorki, powstają treści użyteczne i praktyczne. Ich wdrażanie daje szybkie efekty. To potrzeba czasów i każdego z nas by cieszyć się ładnym wyglądem, szczupłą sylwetką, dobrą formą i zdrowie