WODA alkaliczna – zalety, skąd ją wziąć?

Woda to podstawowy budulec naszego ciała.
Nasze przeciętne dobowe zapotrzebowanie na wodę to 30 ml na kg masy ciała.
Nie doceniamy jej roli, a tymczasem wiele dolegliwości, a nawet chorób zniknęłoby tylko poprzez nawadnianie organizmu odpowiednią wodą.
Nie ma też lepszego zabiegu kosmetycznego aniżeli dobre nawodnienie komórek ciała (efekty w jędrności i wygładzeniu skóry pojawiają się już po 2-3 tygodniach – czego sama doświadczyłam). Dodatkowo efekt sprawnego oczyszczania ciała z toksyn powoduje, że skóra nabiera ładnego, zdrowego odcienia.
Dobre nawodnienie sprzyja również gubieniu zbędnych kilogramów i trzymaniu prawidłowej wagi ciała.

Właściwie wszystko to, czego pragnie każdy z nas, czyli zdrowie, ładna cera, szczupła sylwetka, dobre samopoczucie, energia, odmłodzenie organizmu nie są możliwe przy pominięciu znaczenia wody w stylu życia.
Przy pomocy wody do komórek trafia pożywienie i tlen. Ale nie każda woda spełni swoje zadanie.

By woda spełniała swoje funkcje, odkwaszała, dobrze oczyszczała z toksyn, była w pełni przyswajalna, odmładzała działając jak antyoksydant, wzmacniała naszą witalność musi spełniać pewne warunki.Woda, która źle się przyswaja, o budowie uniemożliwiającej swobodne przenikanie przez błony komórkowe, uniemożliwia też sprawną eliminację toksyn i nie nawadnia nas odpowiednio, a tym samym tylko przepływa przez nas obciążając przy tym nerki. Zbyt duża ilość moczu związana ze złym przyswajaniem wody powoduje ubytek minerałów w organizmie.
W zależności od swojego pH, woda może też dodatkowo zakwaszać organizm. Ponadto „zwykła” woda jest utleniaczem i przyczynia się do starzenia organizmu.Jednocześnie korzystając z dobrej jakości wody i pijąc ją w odpowiedniej ilości, już w ciągu kilku dni można odczuć pozytywne efekty.
By się o tym przekonać – spróbuj przez 2 tygodnie „przyłożyć się” do picia dobrej wody i obserwuj jak to na Ciebie wpłynie. Rozwiązań by korzystać z dobrej jakości wody jest kilka – podam je w dalszej części.Najlepsza woda jest:


a) alkaliczna – najlepiej gdy pH wody jest co najmniej powyżej

7,5. Przeciętnie pH wody jest w okolicach 7 (woda z wodociągów, wody mineralne dostępne w sklepach), a potencjał redox większy niż +150 mV (punkt b). M.in. dlatego, nawet pijąc ilość wody zgodną z zapotrzebowaniem naszego organizmu – jesteśmy w większości niewystarczająco dobrze nawodnieni i trudno nam utrzymać na optymalnym poziomie alkaliczne środowisko komórek.b) o ujemnym potencjale redox (ORP) – naładowana jest wtedy

aktywnym wodorem, który jako antyoksydant wyłapuje wolne rodniki. Wodór jest jednym z najsilniejszych wśród znanych nam antyoksydantów. Nasycenie wody aktywnym wodorem powoduje, że ma ona właściwości takie jak słynne uzdrawiające źródła – Lourdes we Francji, Tlacote w Meksyku, Nordenau w Niemczech, Nadana w Indiach, co potwierdzone zostało w badaniach naukowych.

Wskaźnik ORP powyżej 0 (wyrażony w mV) wskazuje na to, że płyn ma działanie utleniające (pobiera elektrony). Woda z kranu, wody butelkowane i napoje mają ten wskaźnik znacznie powyżej +200 mV. Metal w takiej wodzie po kilku dniach pokryje się rdzą. Dzieje się tak właśnie w wyniku procesów utleniania.
Woda o ujemnym ORP ma działanie antyutleniacza (oddaje elektrony wolnym rodnikom).
Im niższy wskaźnik ORP tym większe zdolności regenerujące i uzdrawiające. Woda poniżej -350 mV to prawdziwy eliksir dla regeneracji organizmu.

c) o niskim napięciu powierzchniowym – napięcie powierzchniowe stanowi o gęstości cieczy. Woda alkaliczna ma napięcie powierzchniowe około 2 razy mniejsze niż woda z kranu. Jest przez to bardziej ciekła, a niektórzy mówią, że jest bardziej „mokra”. Dobrze to wpływa na krew, która łatwiej zaopatruje komórki w substancje odżywcze i tlen. Ponadto woda o niskim napięciu powierzchniowym jest bardzo dobrym rozpuszczalnikiem kwasów i zapobiega gromadzeniu się w ciele toksyn. Stosunkowo szybko mogą odczuć tę jej zaletę osoby mające „zanieczyszczone” stawy, bo woda rozpuści i wymyje kryształy odłożone w stawach powodujące ich ból i dolegliwości.

d) strukturalna – woda alkaliczna zjonizowana składa się z 3-6 cząsteczek w tzw. jednym klastrze. O takiej wodzie mówimy, że jest strukturalna. Dla porównania zwykła woda ma ok. 12-16 cząsteczek w klastrze. Mniejszy klaster (mniejsza struktura molekularna wody) powoduje łatwe przenikanie wody przez błony komórkowe przez co jest ona od razu wykorzystywana w procesach metabolicznych, komórki są lepiej nasycone wodą i odżywione, toksyny są lepiej usuwane bez utraty dodatkowej energii na zmianę struktury wody na taką, która pozwoli przenikać ściany błon komórkowych. Woda strukturalna szybko po jej wypiciu przedostaje się do krwi.

Taka woda jest tzw. wodą „żywą” i odpowiada płynom wewnątrz naszego ciała. Taką też wodę piją ludzie w rejonach, w których wskaźnik zdrowia i długości życia jest najwyższy. Ma ona moc uzdrawiającą i odmładzającą jakich nie znajdziemy ani w wodzie z kranu, ani w butelkowanych wodach powszechnie dostępnych.

Najlepiej pić wodę ciepłą (o temperaturze naszego ciała) by organizm nie zużywał niepotrzebnie energii dla jej ogrzania.

 

21 korzyści z picia „żywej” wody alkalicznej

 

1. Sprzyja utrzymaniu równowagi kwasowo – zasadowej organizmu i odkwasza środowisko wewnętrzne.
2. Poprawia nastrój i działa antystresowo.
3. Dodaje energii, regeneruje siły witalne i przeciwdziała przewlekłemu zmęczeniu.
4. Regeneruje cały organizm i sprzyja dobrej jakości snu.
5. Zwiększa wigor i libido.
6. Zwiększa przyswajalność składników odżywczych w tym witamin i minerałów.
7. Jest silnym antyutleniaczem i skutecznie neutralizuje wolne rodniki.
8. Odmładza organizm i przeciwdziała starzeniu komórek
9. Odmładza, ujędrnia i nawilża naszą skórę.
10. Zmniejsza cellulit.
11. Poprawia przemianę materii i sprzyja odchudzaniu.

12. Wspomaga sprawne usuwanie toksyn.
13. Dotlenia komórki.
14. Jest rewelacyjnie przyswajalna przez co dobrze nawadnia.
15. Opóźnia zmęczenie mięśni.

16. Wzmacnia system odpornościowy.

17. Ma właściwości uzdrawiające.
18. Chroni DNA i przeciwdziała chorobom, m.in. dnie moczanowej, cukrzycy, nadciśnieniu, kamicy nerkowej, nadkwasocie żołądka, otyłości, nowotworom, refluksowi żołądka.
19. Przeciwdziała alergiom
20. Korzystnie wpływa na poziom cukru, trójglicerydów, cholesterolu i kwasu moczowego.
21. Korzystnie wpływa na procesy trawienne i funkcjonowanie jelit.

W zdrowie trzeba zainwestować ale zdecydowanie lepiej w nie inwestować na poziomie profilaktyki aniżeli leczenia. Jest to też znacznie tańsza inwestycja o korzyściach niewspółmiernych do leczenia chorób. Inwestycja w wodę alkaliczną minimalizuje ryzyko wystąpienia dolegliwości i chorób. Jest kilka różnych możliwości korzystania z takiej wody – poniżej.

 

SKĄD WZIĄĆ WODĘ ALKALICZNĄ

Jest wiele rozwiązań. Jonizatory, dzbanki z wkłądami, termosy z wkłądami, suplementy. Wpisz w google np. hasła żywa woda, woda antyoksydacyjna, woda o ujemnym ORP – a pojawią się wyniki.