GRUNTOWNY DETOKS – złogi, metale ciężkie, pasożyty, grzyby

KOMPLEKSOWE OCZYSZCZENIE – PROGRAM: DIETA PLUS ZIOŁA i SUPLEMENTY 

Pewnie większość z osób, które zajrzą na tę podstronę wie, jak duży nacisk kładę na detoks. Sama przeprowadzam oczyszczanie organizmu od wielu już lat. Promuję detoks warzywny (zarówno w swojej książce i 2 razy w roku na FB), który może zrobić prawie każdy.

Teraz proponuję by pójść jeszcze krok dalej i przeprowadzić detoks specjalistyczny, którego celem jest:
1. oczyszczenie organizmu z metali ciężkich
2. gruntowne oczyszczenie zakamarków jelita grubego
3. oczyszczenie jelita cienkiego (najdłuższego odcinka przewodu pokarmowego)
4. oczyszczenie złogów cholesterolowych
5. oczyszczenie organizmu z pasożytów 
Jeżeli takowe mamy wyhodowane. Pewna ilość niektórych pasożytów jest nam niezbędna, ale tworzy się ona naturalnie i szybko tak jak powstają muszki wokół przekrojonego owocu lub warzywa pozostawionego bez przykrycia.
Natomiast są pasożyty, które nam szkodzą i mogą się zagnieździć nie tylko w przewodzie pokarmowym. Wiele osób je ma, nie zdając sobie nawet z tego sprawy i przypisując złe samopoczucie różnorodnym czynnikom, ale nigdy im do głowy nie przychodzi, że może ono być wynikiem grasujących w organizmie pasożytów. By się ich pozbyć trzeba wytworzyć środowisko wewnętrzne takie, jakiego pasożyty nie lubią. Po to, by nie chciały one dłużej mieszkać wewnątrz nas.
6. oczyszczenie organizmu z pleśni i innych nagromadzonych toksyn
7. odtrucie organizmu
8. odgrzybianie organizmu (częściowo). W przypadku dużego przerostu grzybów w organizmie – kuracja musi być dłuższa, kontynuowana jeszcze po przeprowadzeniu detoksu.
9. poprawa pracy układu pokarmowego
10. regulacja perystaltyki jelit
11. unormowanie procesów trawiennych 
12. normalizacja mikroflory przewodu pokarmowego
13. poprawa przyswajania substancji odżywczych
14. poprawa funkcjonowania wątroby
15. wzmocnienie organizmu
Już chyba jasne się stało dlaczego detoks nazwałam gruntownym detoksem.
Gruntowny detoks przeprowadza się w kilku etapach łączących w sobie nawadnienie, odżywianie i suplementy (w tym zioła oczyszczające organizm z toksyn i in.).
ETAPY DETOKSU:
Przygotowanie wstępne.
Ten etap trwa 2-4 tygodni, w zależności od tego jak jadamy na co dzień, jak nam wyjdzie test ślinowy na Candidę, jak będziemy się czuli w trakcie przygotowania. W trakcie tego etapu organizm jest nawadniany i odkwaszany. Zachodzi wstępna eliminacja toksyn.
Przygotowanie właściwe. Oczyszczenie. Regeneracja.
Ten etap, podzielony na 3 w/w części – trwa 14 dni. Cały etap jest antygrzybiczy i antypasożytniczy, a jego efektem jest wydalenie poza organizm wszelkiego typu złogów, pasożytów i tego co zbędne, obciążające nas.
Po zakończeniu detoksu powrót do dobrego, alkalicznego odżywiania.
Korzyści oczyszczania organizmu na programie 
gruntownego detoksu.
Wynikają bezpośrednio z w/w 15 punktów. Wiele osób doświadczyło korzyści detoksu dietą warzywną (post warzywno-owocowy). Nietrudno sobie wyobrazić jak ogromne korzyści daje taka gruntowna specjalistyczna kuracja, w której pozbywamy się złogów, jakich nie sposób jest pozbyć się samą dietą.
W gruncie rzeczy jak zwykle chodzi o świetne samopoczucie, ładną, rozświetloną i gładką cerę, poprawę zdolności umysłowych, pamięci i koncentracji, poprawę libido, poprawę pracy wątroby, serca, nerek, jelit, poprawę metabolizmu i przyswajania składników odżywczych, odbudowę sprawnego działania układu pokarmowego. Często efektem takiego detoksu jest zmniejszenie się lub nawet zanik alergii. Poza tym niwelacja różnych dolegliwości, wzrost odporności, przypływ energii, uczucie lekkości, błysk w oku, lepszy stan włosów, większy spokój wewnętrzny, większa kontrola emocji, dobry sen, eliminacja apatii, wypoczęty, zregenerowany organizm.
Wspaniałym efektem jest także naturalna zmiana przynajmniej części nawyków żywieniowych na zdrowe.
Zawsze powtarzam, że celem detoksu nie jest odchudzanie, ale oczywiście kilogramy też gubimy. Ja robię detoksy systematycznie, ale po tym programie zaobserwowałam u siebie zdecydowaną poprawę trawienia i zupełnie płaski brzuch. Nic dziwnego, skoro przeciętnie u osoby schodzi 3-8 kg różnych złogów, a niejednokrotnie zdarza się, że więcej. Nie ma nas więc co wypełniać poza tym, co na bieżąco zjemy, a w dodatku kiedy jest to dobrze trawione, a jelita są czyste to efekt się utrzymuje.
PRZECIWWSKAZANIA
Program dla osób dorosłych.
Detoksu nie mogą przeprowadzać:
kobiety w ciąży i mamy karmiące (zbyt duże uwolnienie toksyn, które mogłoby zaszkodzić dziecku)
osoby chore na cukrzycę typu I (osoby chore na cukrzycę typu II powinny być po kontrolą lekarza ponieważ może trzeba będzie zmniejszać dawki leków
osoby mające aktywne wrzody lub inne ostre stany zapalne przewodu pokarmowego

osoby mające kamienie w woreczku żółciowym o średnicy pomiędzy 2mm a 6 mm. Przy kamieniach mniejszych niż 2mm i większych niż 6 mm można program robić.Mając jakiekolwiek wątpliwości, należy przed podjęciem decyzji o przeprowadzeniu detoksu, skonsultować się ze swoim lekarzem.

KOSZTY PROGRAMU
Przeprowadzenie detoksu związane jest z kosztami zakupu suplementów do detoksu i na czas przygotowania.
Koszt standardowy dla osób, którym wystarcza 2 tygodniowe przygotowanie wynosi łącznie za 4 tygodniową kurację (przygotowanie+detoks) około 665 zł.
W przypadku organizmu mocno zagrzybionego lub u osób bardzo źle się odżywiających, konieczne jest wydłużenie okresu przygotowania, co podwyższy koszty kuracji. Ustalane jest to indywidualnie.
Koszt może być też nieco niższy w przypadku osób bardzo dobrze się odżywiających, mających w domu wodę alkaliczną z jonizatora, generatora itp. i takich, które przechodzą regularnie detoks warzywno-owocowy. Ustalane jest to indywidualnie po otrzymaniu informacji zwrotnej* (patrz niżej w organizacji, pkt.2)
ORGANIZACJA
Do detoksu można przystąpić w dowolnym momencie. Na Facebooku będzie dostępna specjalna grupa wsparcia, w której będą wyłącznie osoby przeprowadzające tę formę detoksu. Innymi słowy do grupy zostanie dodana tylko osoba podejmująca decyzję o wejściu w program detoksu, a posty będą niewidoczne dla osób spoza grupy.
Grupa będzie zamknięta w dbałości o nasz komfort dzielenia się czy korzystania z porad wśród osób, które jakby nie było, będą jechały na tym samym wózku.UWAGA! Nie ma ograniczeń terytorialnych. W detoksie mogą brać udział osoby niemalże ze wszystkich krajów, w tym z tak odległych jak Australia, USA czy Kanada.
Potrzebne suplementy będą wtedy kupowane w kraju zamieszkania (instrukcję jak – prześlę), więc nie będzie to obciążone kosztami przesyłki międzynarodowej bądź długim czasem oczekiwania.
Procedura jest następująca:
1. Kto jest zainteresowany – proszę o wiadomość na maila alkalicznystylzycia@gmail.com
2. Zwrotnie odeślę wiadomość od siebie i poproszę o dosłanie informacji* (konieczna jest indywidualna analiza)
3. Po otrzymaniu informacji – ustalamy czy przygotowanie może być 2 tygodniowe czy dłuższe i zostaną skalkulowane koszty suplementów (jeśli przygotowanie dłuższe lub wymagające dodatkowego wzmocnienia by uzyskać optimum efektów).
4. Wysyłam też informację o zaleceniach dotyczących odżywiania w trakcie detoksu. Będzie ona także zamieszczona w grupie.
5. Jeśli decyzja o wejściu w program jest pozytywna – podaję stronę, na której można zakupić zestaw suplementów i zapraszam do grupy na Facebooku:
https://www.facebook.com/groups/detoks.alkalicznystylzycia/members/
UWAGA, – nie dopisujcie się do grupy, bo grupa jest zamknięta tylko dla osób które robią detoks. Nie mogę więc przyjąć zgłoszenia bez wcześniejszej korespondencji mailowej (alkalicznystylzycia@gmail.com). Piszę potem na fb do osoby, która się dodaje i widzę, że wiadomość nie jest nawet czytana (nic dziwnego, skoro ląduje w folderze „inne”, bo nie mamy siebie w znajomych).
Jeśli ktoś nie ma konta na fb, to jednak dobrze byłoby założyć chociażby tylko pod potrzebę przejścia przez detoks.6. Jeśli jest taka potrzeba (ocena na podstawie wcześniej uzyskanych informacji) – wysyłam dodatkowo zindywidualizowane wskazówki plus ewentualne dodatkowe materiały.
NASZE EFEKTY i DOŚWIACZENIA

Kilka tylko wybranych cytatów związanych z detoksem gruntownie czyszczącym złogi.

„Dzisiaj
jest mój ostatni dzień detoksu, czyli trzeci dzień wyjścia.
Podsumowując, jestem bardzo zadowolona z przebiegu oczyszczania, mój
mąż rownież. Tak jak pisałam w trakcie dni sokowych, czuliśmy się
dobrze i ten stan trwa nadal. Uważam, że ten program jest
opracowany świetnie, rozsądnie i bezpiecznie. I tu chylę czoła i
składam ogromne podziękowania Tobie Beato. Dziękuję….. Wszystkim
znajomym opowiadam i odsyłam ich do Twojego bloga”
 
„totalna
rewolucja w toalecie, tak jak jeszcze wczoraj nie czułam sie
najlepiej, tak dzisiaj po wizycie w WC odżyłam!!! Ponad metr złogów
i kamieni kałowych poszło WEG….. Byłam a raczej jestem w
totalnym szoku co nosimy w sobie przez LATA! i jak natychmiast po
wydaleniu wróciła mi MOC! Nie mogłam zrobić nic lepszego dla
siebie w moim życiu niż to (jak dobrze że znalazłam stronę
Beaty (Alkaliczny styl życia). Na pewno jeszcze będę to powtarzać”
 
„Powiedziałabym, że czuję się świetnie i jestem nowym głodówkowym fanem. Od
ok.5lat na dłoni miałam swędzącą wysypkę, która zaczynała się
od chłodniejszych dni października do wiosny —– Właśnie
zniknęła.  Skóra super, rewelka. Dziękuję”
Jestem pod olbrzymim wrażeniem. W dniu
pierwszym czułem niesamowity głód, dzień drugi i trzeci nastąpił
kryzys i wydalanie złogów….. nie wyobrażacie sobie co zalega nam w jelitach. Temat
może niesmaczny ale powiem: złogi nawet na 30cm długie o kolorze
zielonym….. Dzień czwarty czyli
teraz czuję się bardzo dobrze. Wstałem o 6 rano, zero zmęczenia
tylko lekkie osłabienie, ale to chyba normalne ale co najważniejsze
umysł pięknie pracuje:)))”
„Samopoczucie
mialam super. Cieszę się niezmiernie że zrobiłam oczyszczanie. Nie
sądziłam że tyle może się zgromadzić w jelitach, widokiem tym byłam
nieco zniesmaczona… Jestem szczęśliwa że to już za mną i że
pozbyłam się tych złogów noszonych latami. Do oczyszczania jelit bedę wracać regularnie mimo zdrowego odżywiania”.
 
W
ciągu tego czasu schudłam ok 7kg, coś wydaliłam ale trudno to
zidentyfikować. Ważne że już jest poza mną. Złogów trochę
było także. Już teraz wiem ze powtórzę detoks, ale na pewno
lepiej się przygotuję……. Nigdy nie stosowałam żadnych diet i
nie wytrzymywałam dłużej niz dwa dni w postanowieniu, że będę
zdrowo się odżywiać. Potem brakowało mi zapału i pomysłów.
Teraz czuję się na siłach żeby żyć alkalicznie”
 
„….dodam jeszcze że moja skóra na rękach od barku po łokcie od
zawsze była chropowata, szorstka… wczoraj wieczorem zauważyłam
że jest GŁADKA I NAWILŻONA. Zawsze miałam suchą skórę, teraz
nie stosuję żadnych balsamów olejków, a skóra jest jędrna i
nawilżona.”
 
„…Przez
te cztery dni, a nawet trzy kolejne bardzo się oczyściłam. Nie
spodziewałam się ile złogów w sobie nosiłam … Pytanie „Gdzie
to się wszystko mieściło” ????? Teraz czuję się
lżejsza….”
 
Podsumowując przygotowanie zauważyłem same pozytywy. Poza tym, że w
przygotowaniu właściwym dopadło mnie przeziębienie czuję się
bardzo dobrze i mam dużo energi. Odeszły również bóle stawów z
którymi się zmagałem a to dopiero przygotowanie. Już nie mogę
się doczekać rezultatu końcowego”
 
„Czuję
się świetnie, zniknął metalowy posmak na języku, moja skóra jest
gładka, miękka i różowa – taka bardziej ukrwiona. Zawsze zwracałam
uwagę na to co jem, na jakość jedzenia a nie na ilość, świadomie
wybierałam produkty zdrowe i tak zastanawiałam się, czy ten detoks to jest mi potrzebny…. teraz widzę, że potrzebowałam takiego
oczyszczenia…… pozbyłam się zalegającego moje jelita
świństwa…. czuję się lżejsza i zdrowsza.”
 
„Cały
czas mam energię. Co prawda wydaliłam z siebie dwa razy sznury
korali ale żadnego złego samopoczucia z tym związanego nie było”
 
„Podczas fazy gruntownego oszczyszania jelit, zobaczyłam co
chodowalam w sobie przez 30 lat i ile tego bylo. Z jednej strony
bylam przerażona widokiem, a z drugiej szczęśliwa, że tego już nie
mam…. ……… Detoks zmienił mnie
fizcznie i psychicznie… w końcu podoba mi się własne odbicie w
lustrze, jestem radosna i pelna energii nawet w stresujących
sytuacjach”
 
W
moim przypadku probiotyki i suplementy działają o niebo lepiej i
silniej na czyste jelita, powiedziałabym wręcz, że teraz działają,
a przed detoksami nie bardzo mogłam to stwierdzić, co mnie mocno
frustrowało”
 
„…. Największym plusem detoksu jest
to, że nie widzę minusów, a moje odczuwalne i najistotniejsze
osiągnięcia:…….


bardzo poprawiła mi się cera


każdego ranka bez większych problemów wstaję przed 6 i nie czuję się śpiąca ani zmęczona


skończyły się uporczywe bóle pleców


w ciągu dnia nie czuję się zmęczona i wyczerpana

– ….sen jest głęboki i spokojny

zaczęłam pić duuuuże – jak na mnie- ilości wody (przed detoksem
piłam ok 2 szkl wody dziennie i to nie zawsze)


nie jem i nie mam ochoty na białe pieczywo


czuję się naprawdę lekko i świeżo i nie jestem tak rozdrażniona,  nie odczuwam bólu brzucha, który wcześniej pojawiał się prawie
po każdym posiłku


…….. wyraźnie
widzę po ubraniach, że się zmniejszyłam, spodnie kupione po ciąży
są już luźne, a te sprzed ciąży (czyli dokładnie sprzed dwóch
lat) zostawione na „jak kiedyś schudnę” są znów dobre w
liczbach nie podam, ale na oko różnica jest widoczna


wyraźnie odczuwam to w jaki sposób mój organizm reaguje na różne
produkty, i potrafię ocenić po czym czuję się ciężka, co mi
służy (wcześniej jedząc wszystko, nie wiedziałam, po którym
produkcie czuję się źle i który powinnam ograniczyć)”Jeśli ktoś boi się utraty kilogramów, to poniżej cytat od szczupłej osoby, która też sie tego bała:

„Jestem
trzy tygodnie po detoksie, nie mogę uwierzyć (i wszyscy moi bliscy
przeżywają to ze mną) co ze mną się dzieje. Bardzo bałam się
utraty wagi podczas detoksu ponieważ cały czas walczylam z
niedowagą i to był główny powód zrobienia detoxu.Podczas trwania
całego programu schudłam 2 kg, przed ważyłam 42 kg więc nie było
tak źle:-) ale to co teraz się dzieje przeszło moje najśmielsze
oczekiwania, przytyłam już 3 kg,średnio 1 kg na tydzień,czuję
się z tym wspaniale,wyglądam inaczej, funkcjonuję inaczej, po
prostu brak mi słów żeby opisać jak jestem szczęśliwa,
wcześniej nie mogłam nawet pół kilo przytyć a tu proszę
pozbylam się ok 2 metrów zlogow i organizm mi teraz dziekuje:-)
jestem bardzo zadowolona i na pewno jeszcze to powtórzę.”

UWAGA!
Uczestnictwo w zamkniętej grupie gruntownego detoksu plus materiały i zalecenia które doślę, plus moje zaangażowanie w prowadzenie i monitorowanie grupy powinny być absolutnie wystarczające by przejść przez detoks.