Woda alkaliczna

Woda alkaliczna jest podstawą zdrowia.

Woda to podstawowy budulec naszego ciała.  Nasze przeciętne dobowe zapotrzebowanie na wodę to 30 ml na kg masy ciała.

Pij przynajmniej taką ilość wody alkalicznej przez 10 dni a poczujesz różnicę.

 

Co nam daje woda alkaliczna antyoksydacyjna?

Nie doceniamy jej roli, a tymczasem wiele dolegliwości, a nawet chorób zniknęłoby tylko poprzez nawadnianie organizmu odpowiednią wodą.

Nie ma też lepszego zabiegu kosmetycznego aniżeli dobre nawodnienie komórek ciała (efekty w jędrności i wygładzeniu skóry pojawiają się już po 4-6 tygodniach).

Dodatkowo efekt sprawnego oczyszczania ciała z toksyn powoduje, że skóra nabiera ładnego, zdrowego odcienia.
Dobre nawodnienie sprzyja również gubieniu zbędnych kilogramów i trzymaniu prawidłowej wagi ciała.

Właściwie wszystko to, czego pragnie każdy z nas, czyli zdrowie, ładna cera, szczupła sylwetka, dobre samopoczucie, energia, odmłodzenie organizmu nie są możliwe przy pominięciu znaczenia wody w stylu życia.
Przy pomocy wody do komórek trafia pożywienie i tlen.
Ale nie każda woda spełni swoje zadanie.

Woda alkaliczna antyoksydacyjna – najlepsza dla naszego ciała

By woda spełniała swoje funkcje, odkwaszała, dobrze oczyszczała z toksyn, była w pełni przyswajalna, odmładzała działając jak antyoksydant, wzmacniała naszą witalność musi spełniać pewne warunki.

Woda, która źle się przyswaja, o budowie uniemożliwiającej swobodne przenikanie przez błony komórkowe, uniemożliwia też sprawną eliminację toksyn i nie nawadnia nas odpowiednio, a tym samym tylko przepływa przez nas obciążając przy tym nerki. Zbyt duża ilość moczu związana ze złym przyswajaniem wody powoduje ubytek minerałów w organizmie.

Woda może zakwaszać i być utleniaczem (wyzwalać produkcję wolnych rodników).

W zależności od swojego pH, woda może też dodatkowo zakwaszać organizm. Taka najczęściej jest „zwykła” woda. Jako utleniacz przyczynia się do starzenia organizmu nie mniej niż inne napoje.

Jednocześnie korzystając z dobrej jakości wody i pijąc ją w odpowiedniej ilości, już w ciągu kilku dni można odczuć pozytywne efekty.
By się o tym przekonać – spróbuj chociaż przez 2 tygodnie „przyłożyć się” do picia dobrej wody i obserwuj jak to na Ciebie wpłynie.

Nie nawodnisz w pełni komórek w 2 tygodnie, jeśli nie piłeś wystarczająco. Ale w tym czasie poczujesz już różnicę.

Rozwiązań by korzystać z dobrej jakości wody jest kilka – podam je dalej.

Woda alkaliczna – jakie parametry ma najlepsza woda?

a) woda alkaliczna – najlepiej gdy pH wody jest co najmniej powyżej 7,5. Przeciętnie pH wody jest w okolicach 7 (woda z wodociągów, wody mineralne dostępne w sklepach), a potencjał redox większy niż +150 mV (punkt b). M.in. dlatego, nawet pijąc ilość wody zgodną z zapotrzebowaniem naszego organizmu – jesteśmy w większości niewystarczająco dobrze nawodnieni i trudno nam utrzymać na optymalnym poziomie alkaliczne środowisko komórek.

b) woda alkaliczna o ujemnym potencjale redox (ORP)

Ten potencjał powoduje, że naładowana jest aktywnym wodorem.
Wodór jako antyoksydant wyłapuje wolne rodniki.
Jednym z najsilniejszych wśród znanych nam antyoksydantów.

Nasycenie wody aktywnym wodorem powoduje, że ma ona właściwości takie jak słynne uzdrawiające źródła – Lourdes we Francji, Tlacote w Meksyku, Nordenau w Niemczech, Nadana w Indiach, co potwierdzone zostało w badaniach naukowych.

Wskaźnik ORP powyżej zera (wyrażony w mV) wskazuje na to, że płyn ma działanie utleniające (pobiera elektrony).
Woda z kranu, wody butelkowane i napoje mają ten wskaźnik znacznie powyżej +200 mV. Metal w takiej wodzie po kilku dniach pokryje się rdzą. Dzieje się tak właśnie w wyniku procesów utleniania.
Woda o ujemnym ORP ma działanie antyutleniacza (oddaje elektrony wolnym rodnikom).
Im niższy wskaźnik ORP tym większe zdolności regenerujące i uzdrawiające. Woda poniżej -350 mV to prawdziwy eliksir dla regeneracji organizmu.
.

c) o niskim napięciu powierzchniowym.

Napięcie powierzchniowe stanowi o gęstości cieczy. Woda alkaliczna ma napięcie powierzchniowe około 2 razy mniejsze niż woda z kranu. Jest przez to bardziej ciekła, a niektórzy mówią, że jest bardziej „mokra”.

Dobrze to wpływa na krew, która łatwiej zaopatruje komórki w substancje odżywcze i tlen.

Ponadto woda o niskim napięciu powierzchniowym jest bardzo dobrym rozpuszczalnikiem kwasów i zapobiega gromadzeniu się w ciele toksyn. Stosunkowo szybko mogą odczuć tę jej zaletę osoby mające „zanieczyszczone” stawy, bo woda rozpuści i wymyje kryształy odłożone w stawach powodujące ich ból i dolegliwości.

d) strukturalna – woda alkaliczna zjonizowana składa się z 3-6 cząsteczek w tzw. jednym klastrze. O takiej wodzie mówimy, że jest strukturalna.

Dla porównania zwykła woda ma ok. 12-16 cząsteczek w klastrze. Mniejszy klaster (mniejsza struktura molekularna wody) powoduje łatwe przenikanie wody przez błony komórkowe przez co jest ona od razu wykorzystywana w procesach metabolicznych, komórki są lepiej nasycone wodą i odżywione, toksyny są lepiej usuwane bez utraty dodatkowej energii na zmianę struktury wody na taką, która pozwoli przenikać ściany błon komórkowych.

Woda strukturalna szybko po jej wypiciu przedostaje się do krwi.

Taka woda jest tzw. wodą „żywą” i odpowiada płynom wewnątrz naszego ciała. Taką też wodę piją ludzie w rejonach, w których wskaźnik zdrowia i długości życia jest najwyższy. Ma ona moc uzdrawiającą i odmładzającą jakich nie znajdziemy ani w wodzie z kranu, ani w butelkowanych wodach powszechnie dostępnych.

Nie każda woda alkaliczna jest wodą żywą. W sklepie nie dostaniemy takiej wody.

 

Najlepiej pić wodę ciepłą (o temperaturze naszego ciała) by organizm nie zużywał niepotrzebnie energii dla jej ogrzania.

Woda alkaliczna – 21 korzyści z picia „żywej” wody

1. Sprzyja utrzymaniu równowagi kwasowo – zasadowej organizmu i odkwasza środowisko wewnętrzne.
2. Poprawia nastrój i działa antystresowo.
3. Dodaje energii, regeneruje siły witalne i przeciwdziała przewlekłemu zmęczeniu.
4. Regeneruje cały organizm i sprzyja dobrej jakości snu.
5. Zwiększa wigor i libido.
6. Zwiększa przyswajalność składników odżywczych w tym witamin i minerałów.
7. Jest silnym antyutleniaczem i skutecznie neutralizuje wolne rodniki.
8. Odmładza organizm i przeciwdziała starzeniu komórek
9. Odmładza, ujędrnia i nawilża naszą skórę.
10. Zmniejsza cellulit.
11. Poprawia przemianę materii i sprzyja odchudzaniu.

12. Wspomaga sprawne usuwanie toksyn.
13. Dotlenia komórki.
14. Jest rewelacyjnie przyswajalna przez co dobrze nawadnia.
15. Opóźnia zmęczenie mięśni.

16. Wzmacnia system odpornościowy.

17. Ma właściwości uzdrawiające.
18. Chroni DNA i przeciwdziała chorobom, m.in. dnie moczanowej, cukrzycy, nadciśnieniu, kamicy nerkowej, nadkwasocie żołądka, otyłości, nowotworom, refluksowi żołądka.
19. Przeciwdziała alergiom
20. Korzystnie wpływa na poziom cukru, trójglicerydów, cholesterolu i kwasu moczowego.
21. Korzystnie wpływa na procesy trawienne i funkcjonowanie jelit.

W zdrowie trzeba zainwestować ale zdecydowanie lepiej w nie inwestować na poziomie profilaktyki aniżeli leczenia. Jest to też znacznie tańsza inwestycja o korzyściach niewspółmiernych do leczenia chorób. Inwestycja w wodę alkaliczną minimalizuje ryzyko wystąpienia dolegliwości i chorób. Jest kilka różnych możliwości korzystania z takiej wody – poniżej.

Woda alkaliczna – skąd ją wziąć?

Na rynku są różne urządzenia: jonizatory przenośne i montowane na stałe, termos z wkładami, dzbanki. Ja korzystam z suplementów (patrz niżej) nadających wodzie opisane wyżej parametry. Jest to rozwiązanie proste i możliwe do stosowania wszędzie.

Jeśli interesują Cię bardziej urządzenia szukaj w google np. pod hasłem jonizatory wody.

Alkalizujące saszetki mineralne z piaskiem koralowca

Są bardzo wygodne w użyciu i niedrogie. Idealne by zabrać je ze sobą np. do pracy czy w podróż (leciutkie i można je mieć zawsze przy sobie by korzystać z dobrej wody również poza domem).

Przekształcają wodę z kranu lub nisko-zmineralizowaną wodę butelkowaną w wodę znacznie lepiej nawadniającą organizm. Po 15 min. od dodania saszetki do 1-1,5 l wody pitnej podniesie się zasadowość wody do ok. 7,5 pH i nieco obniży niekorzystny potencjał redox.

Proszek z koralowca neutralizuje też zanieczyszczenia znajdujące się w wodzie.
Produkt naturalny produkowany w Japonii z koralowca. Zawiera kompleks najważniejszych soli mineralnych, głównie wapń i magnez ale też sód, potas, żelazo, fosfor, krzem, cynk, mangan, chrom w formie łatwej do przyswojenia przez organizm i przede wszystkim pochodzącej z natury.

To rozwiązanie może być też stosowane w domu, ale polecam je głównie ze względu na łatwość używania na zewnątrz, jak sama robię, by zawsze mieć dostęp do wartościowej wody.
Koszt na 1,5 litra wody z koralowcem to ok. 3,20zł (lub 2,60zł jeśli zalogujesz się w sklepie). Saszetki z koralowcem można kupić pod linkiem referencyjnym TUTAJ.

Zużytych saszetek nie wyrzucaj – najlepiej je wysuszyć na talerzyku i potem przechowywać w słoiczku (mogą się przydać). Z 1 saszetki robimy 1,5 litra wody.

Polecam też (z tej samej strony) suplement H-500. Po dodaniu go do wody (nawet nie tej z koralowcem, ale zwykłej, z kranu bądź bardzo nisko zmineralizowanej) woda uzyskuje genialne parametry (już uzdrowiskowe). Można wsypywać kapsułkę nawet do 0,75 litra a redox wciąż będzie poniżej -200 (sama to mierzyłam).

To suplement antyoksydacyjny – alkalizuje, regeneruje, wzmacnia wydolność fizyczną i umysłową oraz witalność. Powoduje też neutralizację wytwarzanych w organizmie toksyn i wyprowadzanie toksyn rozpuszczalnych w wodzie.

Filmik o zaletach saszetek z koralowcem:
https://www.youtube.com/watch?v=ikFU0T8uuiw

.

Ściąga zdrowych zakupów

Wygodna, w tabelkach – ułatwi Ci dbanie o różnorodność i równowagę kwasowo-zasadową. Na zdrowie <3

Moje książki teraz jako ebooki w formacie pdf: