OLIWA Z OLIWEK – ELIKSIR ZDROWIA I URODY

utworzone przez | 7 lipca 2013 | ZDROWE CIAŁO | 0 komentarzy

Któż nie słyszał o cennych właściwościach oliwy z oliwek. Najbardziej wartościowa oliwa powstaje w wyniku tłoczenia na zimno metodą mechaniczną dojrzałych owoców (extra virgin). To naturalne źródło zdrowia i urody jest tak cenne, że nie powinno go zabraknąć w żadnym domu. Dobra wiadomość jest taka, że choć to tłuszcz, to jednonienasycone kwasy tłuszczowe zawarte w oliwie pomagają utrzymać szczupłą sylwetkę (wpływają na spalanie tłuszczu zamiast na jego magazynowanie).
W oliwie z oliwek znajdziemy witaminy A, E, D, K , F oraz kwas oleinowy, mający prawdopodobnie duże znaczenie dla zapobiegania astmie i alergicznemu zapaleniu błony śluzowej nosa. Oliwa ma wiele dobroczynnych właściwości dla naszego organizmu, m.in.:
– obniża poziom złego cholesterolu LDL
– wpływa na obniżenie ciśnienia krwi
– wzmacnia błony komórkowe, chroniąc tym samym komórki przed szkodliwym działaniem wolnych rodników
– zawiera su stancje, które zapobiegają chorobom nowotworowym
– pomaga przy miażdżycy,  kamicy żółciowej, owrzodzeniach żołądka
– reguluje procesy trawienia
– oczyszcza
– wpływa na wzrost kości u dzieci
– wyrównuje poziom cukru we krwi (ważne przy cukrzycy)
– przeciwdziała zakrzepom
Jakby mało było tych zbawiennych oddziaływań na nasze zdrowie, oliwa sprawdza się też doskonale jako kosmetyk. Można ją bezpośrednio nakładać na twarz (bardzo dobrze nawilża zwłaszcza skórę suchą). Można z jej dodatkiem robić maseczki do twarzy lub wykorzystywać ją do kompresów na włosy, dłonie i paznokcie. Tutaj kilka pomysłów na wykorzystanie oliwy dla dbania o urodę:
http://www.we-dwoje.pl/oliwa;z;oliwek;-;naturalne;zrodlo;urody,artykul,10618.html
Ja osobiście, używałam też oliwy w trakcie prysznica. Po wymyciu ciała i rozgrzaniu go wodą, nacierałam mokre ciało oliwą z oliwek a następnie już tylko trochę spłukiwałam. Skóra robi się jak u niemowlaka. Oliwa działa na skórę bardzo kojąco, wygładza ją i chroni przed utratą wilgoci.

 

Moje książki teraz jako ebooki w formacie pdf:

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

O mnie

Mam na imię Beata. Jestem psychologiem holistycznym i terapeutką. Pasjonuję się zdrowym, świadomym życiem i rozwojem wewnętrznym i duchowym. A szczególnie zmianą emocji, przekonań i świadomości. Piszę o tym, co pomogło mi uwolnić ograniczenia, pokochać siebie, odzyskać sens i równowagę w życiu. Wierzę, że to pomoże też Tobie. Czytaj dalej moją historię

psycholog online
Kup przewodnik o oczyszczaniu