Orzechy trzeba jeść. Mają tak wiele wartości, że garść może z powodzeniem zastąpić posiłek.  Wpłyną korzystnie na zdrowie i urodę. W orzechach znajdziemy nienasycone kwasy tłuszczowe,  których właściwości obniżają poziom złego cholesterolu LDL jednocześnie zwiększając dobry cholesterol HDL. Orzechy to także doskonałe źródło wit. E. Inny ważny składnik orzechów to polifenole, które są dobrą profilaktyką dla rozwoju nowotworów. Bardzo korzystne dla naszego systemu nerwowego.  To naprawdę dar natury. W orzechach znajdziemy też białko, błonnik, inne witaminy (jak A, B1, B2 K, PP, C) i minerały (fosfor, żelazo, potas, wapń, magnez, cynk, mangan, miedź, sód, selen molibden). No i chyba nikt nie zaprzeczy, że mają wspaniałe walory smakowe. Można nimi wzbogacać sałatki,  koktajle, dodawać do potraw z cieciorki, fasoli, robić z nich posypki lub jeść po prostu same. Wspaniale też smakują lekko podprażone na suchej patelni. Mamy wiele odmian orzechów. Włoskie,  laskowe, arachidowe, brazylijskie, pistacjowe, pini, makadamia, migdały,  pekan, orzechy nerkowca no i kokosowe.

 

Różnią się składem, a więc i oddziaływaniem na nasz organizm. Ale jest ono tylko pozytywne. Polecane są osobom przemęczonym i intensywnie pracującym umysłowo . Chronią nasze serce, wpływają na dotlenienie mózgu, chronią komórki przed działaniem wolnych rodników. Stymulują pracę układu pokarmowego.  Wspomagają pracę wątroby. Działają krwiotwórczo ( ważne dla osób z anemią). Poprawiają nastrój. Opóźniają procesy starzenia. Mają dobry wpływ na regenerację skóry, wygląd włosów i paznokci. Jednym słowem dodają urody. Łagodzą też stany zapalne, stany zmęczenia i zaburzenia nerwowe wynikłe ze stresu. Regulują ciśnienie tętnicze i zapobiegają osteoporozie. Oczywiście wzmacniają naszą ogólną odporność. To tylko różne ogólne pozytywne efekty jedzenia orzechów. Jedzmy wiec orzechy na zdrowie :).
Blog alkaliczny styl życia nie jest jedną z tysięcy stron informacyjnych. Przeciwnie. To blog, na którym w oparciu o współczesną wiedzę, badania, analizy stylu życia ludzi żyjących w najwyższej formie oraz liczne osobiste doświadczenia i przemyślenia autorki, powstają treści użyteczne i praktyczne. Ich wdrażanie daje szybkie efekty. To potrzeba czasów i każdego z nas by cieszyć się ładnym wyglądem, szczupłą sylwetką, dobrą formą i zdrowiem.