Wprowadź takie kombinacje do swojego odżywiania, przynajmniej 2 razy w tygodniu, a wzmocnisz swoje zdrowie, odporność, dobre samopoczucie i ładniejszy, zdrowszy wygląd.
  1. Witamina C i żelazo
Połączenie żywności bogatej w żelazo (zielone warzywa, suszone owoce, karczochy i rośliny strączkowe) z żywnością bogatą w witaminę C (np. pomidory, papryka, owoce cytrusowe, także zielone warzywa) wpływa na bardziej efektywne przyswajanie żelaza przez nasz organizm.
  1. Zielona herbata i cytryna
Dodanie soku z cytryny lub limonki do zielonej herbaty, znacznie wzmaga, co najmniej kilkakrotnie, pozytywną moc działania katechin zawartych w zielonej herbacie, dających silną ochronę przeciw szkodliwym wolnym rodnikom.
Spożywanie zielonej herbaty podczas jedzenia ryb, przeciwdziała wchłanianiu szkodliwej rtęci do krwioobiegu. Badania pokazują także, że ludzie pijący regularnie zieloną herbatę, znacznie łatwiej gubią nadmiar kilogramów
lub utrzymują prawidłową wagę ciała. W poniższym linku krótki artykuł w temacie cytryny i zielonej herbaty:
http://www.pozytywy.com/artykuly/1877-zielona-herbata-z-cytryna-prosze
WAŻNE: pamiętajmy, aby przed dodaniem do herbaty cytryny,KONIECZNIE usunąć z niej  fusy!!!! Tutaj można przeczytać dlaczego to jest ważne:
http://biomist.pl/chemia/artykuly/czy-herbata-z-cytryna-jest-szkodliwa-czyli-jak-nam-robia-wode-z-mozgu/3612
  1. Awokado i pomidory
Naukowcy z Uniwersytetu Stanowego w Ohio odkryli, że jednonienasycone kwasy tłuszczowe występujące w awokado, kilkakrotnie zwiększają działanie likopenu zawartego w pomidorach. Likopen ma silne oddziaływanie
przeciwutleniające, neutralizując wolne rodniki. Znamy go z właściwości antynowotworowych oraz  przeciwdziałających chorobom układu sercowo – naczyniowego. Pomaga też w usuwaniu złego cholesterolu LDL oraz przeciwdziała jego wchłanianiu. Poprzez ochronne działanie na włókna kolagenowe, zbawiennie wpływa na skórę i poprawia jej wygląd. No i z tych składników, można przyrządzić pyszne guacamole, które smakuje prawie wszystkim.
  1. Czarna czekolada i jabłka
Jabłka są bogate w kwercetynę (można ją też znaleźć np. w jagodach, winogronach), która ma działanie przeciwzapalne, bardzo istotne dla zdrowia serca. Czarna czekolada zawiera silne przeciwutleniacze zwane
flawonoidami. Taki duet to smaczna przekąska, która przeciwdziała tworzeniu zakrzepów krwi, poprawia jej krążenie oraz redukuje ryzyko chorób serca. Krotko o kwercetynie można przeczytać jeszcze tutaj: http://rosliny-lecznicze.pl/kwercetyna/
  1. Banany i jogurt

 

To połączenie zwiększa wchłanianie odbudowujących mięśnie glukozy i aminokwasów. Po intensywnym wysiłku fizycznym ta kombinacja przyspiesza regenerację mięśni wzmacniając komórki mięśniowe.

[mc4wp_form id=”126″] 

Moje książki w księgarni (duży rabat):