Niewątpliwie superproduktem jest jarmuż. Z jego dobrodziejstw trzeba korzystać, a ponieważ nie jest to proste gotując, ja używam go do zielonych koktajli. To najprostszy dla mnie sposób, aby jarmuż był stale obecny w kuchni. Nie traci też przy tym swoich cennych wartości.

Jestem zwolenniczką upraszczania w kuchni i czasem są produkty, które nie tak łatwo przyrządzić smacznie i szybko, a jednocześnie są tak wartościowe, że nie sposób byłoby z nich zrezygnować. Do takich właśnie nalezy jarmuż.
Kiedy już na jarmuż trafimy, możemy po opłukaniu go, oderwać liście od twardych części i tak przygotowany zamrozić. Praca na kilka minut, a mamy wtedy jarmuż pod ręką. Dodatkowo, po przemrożeniu, traci on goryczkę i łatwiej wtedy wykorzystać go także do potraw gotowanych.

Choć ja osobiście bardzo rzadko gotuję to warzywo. Zielone koktajle z jego udziałem, całkowicie zaspokajają moją potrzebę korzystania z jarmużu. I takie jego wykorzystanie polecam najbardziej, także z uwagi na to, że nie poddajemy go wtedy żadnej obróbce cieplenej, a więc zachowuje on wszystkie najcenniejsze dla nas składniki.
Inspiracje na przygotowanie koktajli znajdziecie tutaj:

Składnikiem zielonym każdego z nich, może być jarmuż.

[mc4wp_form id=”126″]

Moje książki w księgarni (duży rabat):