Równowaga kwasowo zasadowa związana jest z naszymi nawykami. Jak wyglądałby nasz idealny dzień gdybyśmy zadbali o tę równowagę?

Oto 10 zasad na idealny dzień:

 

1. Nasz idealny dzień zaczyna się po dobrze przespanej nocy (6-8 godzin w zależności od indywidualnych potrzeb naszego organizmu).

 

2. Po przebudzeniu, najlepszym sposobem w jaki możemy zacząć poranek jest wypicie na czczo – powoli i małymi łykami – szklanki ciepłej wody z plasterkiem cytryny.

 

3. Czas na śniadanie jest najważniejszą chwilą poranka. Pożywne śniadanie wspomoże naszą wydajność w pracy, podniesie koncentrację i zdolność do sprawnego radzenia sobie z wyzwaniami dnia. Pozytywnie wpłynie też na nastrój.

 

Kiedy już takim porankiem rozpoczęliśmy nasz idealny dzień (aby była zachowana równowaga kwasowo zasadowa) – nie pozostaje nam nic innego jak zadbać, by był on dobry do samego końca. Odczujemy to dbając by:

 

4. Wypić zielony koktajl lub świeży sok z dodatkiem NNKT (najlepiej warzywny lub warzywno – owocowy). Dostarczy nam to solidnej porcji minerałów i witamin.

 

5Zjeść do każdego posiłku solidną porcję sałatki ze świeżych warzyw sezonowych z oliwą (NNKT).6. Zadbać by oprócz porcji surowej sałatki, posiłek białkowy lub węglowodanowy zjeść z dużą ilością warzyw na ciepło.

 

7. Zjeść między posiłkami (najlepiej w pierwszej części dnia) 1-2 porcje świeżych owoców.

 

woda

8. Wypić 1,5-2 litrów wody – w zależności od indywidualnego zapotrzebowania, aktywności i pogody w danym dniu – pijąc wodę między posiłkami.

9. Poruszać się przynajmniej 20-40 minut i o ile to możliwe – na świeżym powietrzu.

10. Znaleźć czas na to co ważne dla nas. To może być ulubiony relaks, nasze pasje, kontakt z bliskimi, medytacja… lub kilka z takich rzeczy jeśli tylko mamy czas.

 

Przed snem będzie można podziękować sobie za dobrze (dla naszego ciała, umysłu i ducha) spędzony dzień i przypomnieć sobie wszystkie jego momenty, za które jesteśmy wdzięczni.

 

[mc4wp_form id=”126″]

Moje książki w księgarni (duży rabat):