Równowaga kwasowo zasadowa związana jest z naszymi nawykami. Jak wyglądałby nasz idealny dzień gdybyśmy zadbali o tę równowagę? Oto 10 zasad na idealny dzień:

1.

Nasz idealny dzień zaczyna się po dobrze przespanej nocy (6-8 godzin w zależności od indywidualnych potrzeb naszego organizmu).

2.

Po przebudzeniu, najlepszym sposobem w jaki możemy zacząć poranek jest wypicie na czczo – powoli i małymi łykami – szklanki ciepłej wody z plasterkiem cytryny.
3.
Czas na śniadanie jest najważniejszą chwilą poranka. Pożywne śniadanie wspomoże naszą wydajność w pracy, podniesie koncentrację i zdolność do sprawnego radzenia sobie z wyzwaniami dnia. Pozytywnie wpłynie też na nastrój.
Kiedy już takim porankiem rozpoczęliśmy nasz idealny dzień (aby była zachowana równowaga kwasowo zasadowa) – nie pozostaje nam nic innego jak zadbać, by był on dobry do samego końca. Odczujemy to dbając by:
4.
Wypić zielony koktajl lub świeży sok z dodatkiem NNKT (najlepiej warzywny lub warzywno – owocowy). Dostarczy nam to solidnej porcji minerałów i witamin.
                                                                         
5.
Zjeść do każdego posiłku solidną porcję sałatki ze świeżych warzyw sezonowych z oliwą (NNKT).
6.
Zadbać by oprócz porcji surowej sałatki, posiłek białkowy lub węglowodanowy zjeść z dużą ilością warzyw na ciepło.
7.
Zjeść między posiłkami (najlepiej w pierwszej części dnia) 1-2 porcje świeżych owoców.
8.
Wypić 1,5-2 litrów wody – w zależności od indywidualnego zapotrzebowania, aktywności i pogody w danym dniu – pijąc wodę między posiłkami.
9.
Poruszać się przynajmniej 20-40 minut i o ile to możliwe – na świeżym powietrzu.
10.
Znaleźć czas na to co ważne dla nas. To może być ulubiony relaks, nasze pasje, kontakt z bliskimi, medytacja… lub kilka z takich rzeczy jeśli tylko mamy czas.

 

Przed snem będzie można podziękować sobie za dobrze (dla naszego ciała, umysłu i ducha) spędzony dzień i przypomnieć sobie wszystkie jego momenty, za które jesteśmy wdzięczni.Blog alkaliczny styl życia nie jest jedną z tysięcy stron informacyjnych. Przeciwnie. To blog, na którym w oparciu od współczesną wiedzę, badania, analizy stylu życia ludzi żyjących w najwyższej formie oraz liczne osobiste doświadczenia i przemyślenia autorki, powstają treści użyteczne i praktyczne. Ich wdrażanie daje szybkie efekty. To potrzeba czasów i każdego z nas by cieszyć się ładnym wyglądem, szczupłą sylwetką, dobrą formą i zdrowiem. 

Subskrybuj bloga by dostawać powiadomienia o najnowszych wpisach, wydarzeniach, promocjach na swój email..

Zapisując się na listę wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych w celach marketingowych, której potrzebuję aby wysyłać do Ciebie maile. Więcej w Polityce Prywatności.