NASZ IDEALNY DZIEŃ – 10 zasad na utrzymanie równowagi kwasowo – zasadowej

utworzone przez | 11 marca 2015 | ZDROWE CIAŁO | 2 Komentarze

Równowaga kwasowo zasadowa związana jest z naszymi nawykami. Jak wyglądałby nasz idealny dzień gdybyśmy zadbali o tę równowagę?

Oto 10 zasad na idealny dzień:

1. Nasz idealny dzień zaczyna się po dobrze przespanej nocy (6-8 godzin w zależności od indywidualnych potrzeb naszego organizmu).

 

2. Po przebudzeniu, najlepszym sposobem w jaki możemy zacząć poranek jest wypicie na czczo – powoli i małymi łykami – szklanki ciepłej wody z plasterkiem cytryny.

3. Czas na śniadanie jest najważniejszą chwilą poranka. Pożywne śniadanie wspomoże naszą wydajność w pracy, podniesie koncentrację i zdolność do sprawnego radzenia sobie z wyzwaniami dnia. Pozytywnie wpłynie też na nastrój.

Kiedy już takim porankiem rozpoczęliśmy nasz idealny dzień (aby była zachowana równowaga kwasowo zasadowa) – nie pozostaje nam nic innego jak zadbać, by był on dobry do samego końca. Odczujemy to dbając by:

4. Wypić zielony koktajl lub świeży sok z dodatkiem NNKT (najlepiej warzywny lub warzywno – owocowy). Dostarczy nam to solidnej porcji minerałów i witamin.

5Zjeść do każdego posiłku solidną porcję sałatki ze świeżych warzyw sezonowych z oliwą (NNKT).6. Zadbać by oprócz porcji surowej sałatki, posiłek białkowy lub węglowodanowy zjeść z dużą ilością warzyw na ciepło.

7. Zjeść między posiłkami (najlepiej w pierwszej części dnia) 1-2 porcje świeżych owoców.

8. Wypić 1,5-2 litrów wody – w zależności od indywidualnego zapotrzebowania, aktywności i pogody w danym dniu – pijąc wodę między posiłkami.

9. Poruszać się przynajmniej 20-40 minut i o ile to możliwe – na świeżym powietrzu.

 
10. Znaleźć czas na to co ważne dla nas. To może być ulubiony relaks, nasze pasje, kontakt z bliskimi, medytacja… lub kilka z takich rzeczy jeśli tylko mamy czas.

Przed snem będzie można podziękować sobie za dobrze (dla naszego ciała, umysłu i ducha) spędzony dzień i przypomnieć sobie wszystkie jego momenty, za które jesteśmy wdzięczni.

Moje książki teraz jako ebooki w formacie pdf:

2 komentarze

 1. Anonimowy

  witam, doczytałam o spotkaniu 22 marca w szczecinku. do ktorej godziny moze potrwac?

  Odpowiedz
  • Beata Sokołowska

   Witam serdecznie. Sam wykład to około 1,5 godziny a potem czas na pytania (myślę, że może ich być sporo) i rozmowę.

   Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

O mnie

Mam na imię Beata. Jestem psychologiem holistycznym i terapeutką. Pasjonuję się zdrowym, świadomym życiem i rozwojem wewnętrznym i duchowym. A szczególnie zmianą emocji, przekonań i świadomości. Piszę o tym, co pomogło mi uwolnić ograniczenia, pokochać siebie, odzyskać sens i równowagę w życiu. Wierzę, że to pomoże też Tobie. Czytaj dalej moją historię

psycholog online
Kup przewodnik o oczyszczaniu