okładka książki

Książka jest przewodnikiem uwzględniającym wszystkie kroki alkalicznego stylu życia, który służy zdrowiu, energii i witalności, urodzie, eliminacji różnych dolegliwości, utrzymaniu właściwej wagi ciała, przeciwdziałaniu syndromowi przewlekłego zmęczenia, poprawie jakości życia i funkcjonowania.
Alkaliczny styl życia jest dla każdego. W książce, oprócz wielu porad praktycznych, znajdziemy wybrane historie z doświadczeń kilkunastu osób, które wdrożyły zasady przekazywane na blogu i fan page (dziękuję!!, bo to niezmiernie cenna inspiracja). Przykłady pokazują jak dużo i jak szybko (to przecież miesiące nie lata) następują pozytywne zmiany.
Na końcu książki kolorowa książeczka z listą zakupów.

W książce znajdziesz m.in. odpowiedź na pytania:
1. co jeść a czego unikać
2. jak łączyć produkty
3. od czego zacząć zmianę
4. jakich efektów się spodziewać
5. jak odkwasić organizm i zrobić detoks
6. jak najprościej radzić sobie ze stresem
7. dlaczego równowaga kwasowo-zasadowa jest tak ważna
8. jakie inne czynniki są ważne i o co zadbać by je wdrożyć w życie
Wzbogaceniem książki są historie osób, które wdrożyły zmiany – ich osobiste efekty oraz doświadczenia.

Poniżej, za zgodą, cytat z mojej prywatnej korespondencji z panem dr n. med. Mirosławem Mastejem, który konsultował książkę pod kątem medycznym.

… jak ja na to patrzę i po lekarsku od prawie 30 lat, i historycznie (na mody, trendy, w tym z zakresu historii medycyny), i psychologicznie-socjologicznie (marketing idei, postawy, wartości… itd.) to wiem, że taki styl życia (niech będzie Pani terminem nazwany ALKALICZNY), jest jedynym wartościowym dla zdrowia i samopoczucia, ale też długiego zdrowego życia. Biologicznie nasze ciało jest właśnie tak skonstruowane: woda, a w niej rozpuszczone pewne składniki, ciągle przepływające z zewnątrz, przemieniane, i wypływające na zewnątrz. Tak długo jak przepływ i metabolizm jest czysty, prosty, tak długo nie ma mułu, wirów, zastojów… jak w rzece… Alkaliczny (zielenina, warzywa, kluczowy w tym MAGNEZ 🙂 z zielonego chlorofilu) sposób odżywiania to danie szansy rzece życia na płynięcie wartko, prosto, głęboko, krystalicznie… aż do samego kresu morza i oceanów. I oczywiście ALKALICZNE wymaga konsekwencji, a więc zmiany stylu życia, a nie tylko samego jedzenia…

Pierwsze opinie:

Czytam. Pani lekkość w pisaniu o tak ważnych kwestiach sprawia, że pochłaniam ją, naczytać się nie mogę. To kolejna książka, która zmieni, moje i mojej Rodziny, życie. Dziękuję 🙂

Książka jest cudna, napisana lekkim językiem, przystępna dla każdego:) Ja swoją już kończę:)
Zakupiłam już 4 książki i rozdaję. Wspaniale, że ten materiał ukazał się w formie publikacji. Nie każdy jest na fb… Pani Beato, zrobiła Pani kawał dobrej roboty. GRATULACJE i PODZIĘKOWANIA!!!
GRATULACJE! Książka jest wspaniała. Kupiłam już 4 jej egzemplarze
Wczoraj dotarła do mnie owa książka. Dzisiaj nie mogę oderwać się od niej, to naprawdę wartościowa pozycja w dziale zdrowego stylu życia. Polecam ją wszystkim Znajomym, szczególnie tym,którzy borykają się z problemami zdrowotnymi. BeataSokołowska to bardzo skromny człowiek, lecz jej wiedza na temat zdrowia jest bezcenna. Książka pisana jest w sposób prosty i zrozumiały, autorka nie sili się na wyszukany styl pisania, pomimo, że jej doświadczenie w temacie zdrowego odżywiania jest imponujące. Beata nie udaje i nie kreuje się na nikogo kim nie jest. To książka pisana jej życiem, jej doświadczeniem. To książka niezbędna w każdym domu, gdzie gości miłość do rodziny i w końcu, zdrowa miłość do samego siebie
Wspaniała książka naszej kochanej Beatki, skarbnica informacji o zdrowym odżywianiu i zdrowym stylu życia, czyta się rewelacyjnie. Polecam ją z czystym sumieniem każdemu, komu zdrowie jest miłe
Pani Beato, gratuluję książki, którą czyta się jednym tchem!!! Mam nadzieję, że jest już pomysł na kolejną
Beata Sokołowska – właśnie czytam i …podoba mi się. Przeczytałam do 40 str a potem poskakałam po stronach. Napisana językiem przystępnym – wciąga, będę sobie dozować przyjemność czytania.
Przy okazji pozwolę sobie pogratulować Pani książki, która jest świetna i bardzo inspirująca.
Książkę przeczytałem i jest naprawdę rewelacyjna! Sam zacząłem stosować twoje wskazówki!.

Pani Beato! Nareszcie jest coś, czego potrzebowałem na starcie mojej osobistej drogi do przywrócenia równowagi w organizmie. Mimo, iż wypracowałem sobie własną ścieżkę to i tak zawarta w Pani publikacji wiedza, wiele razy pokazała mi jak bardzo z niej zbaczałem. Książka, choć napisana bardzo lekko, zawiera bardzo konkretną i przydatną wiedzę. Jestem pod wrażeniem i warsztatu i produktu. Gratuluję! :).

No i mam zamówione w Empiku czekałam i naprawdę coś pięknego, dawno nie miałam tak mądrej książki, tyle cennych rad!!!! Dziękuję Beatko!!!

Książka jest świetna. Otwiera oczy na tyle nowych kwestii, o których nie miałam pojęcia. Polecam

Opis:

Żyjemy za szybko, jemy byle co, śpimy zbyt mało. Taki styl życia bardzo odbija się na naszym zdrowiu, samopoczuciu i wyglądzie. Jak pozbyć się dolegliwości, które powstają, kiedy w naszym życiu i odżywianiu zaczyna brakować równowagi? Dzięki prostym zmianom można znów cieszyć się życiem. Nasze codzienne wybory są odpowiedzialne za to, jak sie czujemy. Alkaliczny styl życia dzięki przykładowi inspiruje do wprowadzania trwałych zmian w stylu życia, dzięki którym można zachować: witalność, dobre samopoczucie, mocny sen, zdrowie, właściwą wagę ciała.

Autor: Beata Sokołowska
Wydawnictwo: Muza, maj 2015
ISBN: 978-83-287-0017-8
Liczba stron: 304
Wymiary: 135×200

Książkę rekomendują m.in.:
http://www.kobieta50plus.pl/zdrowie-50-plus/alkaliczny-styl-zycia_7,4102.htmlhttp://hipoalergiczni.pl/zmien-nawyki-i-odzyskaj-rownowage-alkaliczny-styl-zycia-beaty-sokolowskiej/http://kobieta.wiemcoijak.pl/alkaliczny-styl-zycia-rewolucja-nie-tylko-na-talerzu/http://slowlajf.org.pl/alkaliczny-styl-zycia-ksiazka-ktora-popieramy/http://ksiazki.wp.pl/bid,80506,tytul,Alkaliczny-styl-zycia,ksiazka.html?ticaid=114cdeFragment pierwszych stron TUTAJ
podlinkowany ze strony:
http://virtualo.pl/alkaliczny_styl_zycia/poradniki/ebook/c309i160495/Okiem coacha (nieco prywatnie, bo coach – Agnieszka Staroń – to sąsiadka, z którą często spaceruję po lesie:
http://przyjaznycoaching.blogspot.com/2015/05/alkalicznysukces.html#more I tak właśnie pasja przerodziła się w książkę.

Polecam przeczytanie recenzji jaka pojawiła się na moznaprzeczytac.pl i wiele mówi o tym czego można spodziewać się po książce:

Od 6 maja 2015 roku książka dostępna w salonach EMPiK.

 

[mc4wp_form id=”126″] 

Moje książki w księgarni (duży rabat):