Jest Nobel na korzyść detoksu! FANTASTYCZNIE bo oto są podstawy naukowe działania detoksu w zakresie jego wpływu na zdrowienie!!!

naukowa podstawa detoksuOgromnie się cieszę. Pisałam w książkach i na blogu o odżywianiu endogennym (inaczej wewnętrznym). Pamiętacie? Jest ono uruchamiane podczas detoksu kiedy liczba zjadanych kalorii jest niewystarczająca by dostarczyć organizmowi potrzebnej energii. To powoduje, że organizm szuka rezerw. Czerpie z zapasów wewnętrznych przy czym takim zapasem są np. komórki zmienione stanem zapalnym, obumarłe, uszkodzone, zużyte!!!

Fachowo zjawisko to nazywamy “autofagią”, czyli jest to “proces kataboliczny polegający na trawieniu przez komórkę obumarłych lub uszkodzonych elementów jej struktury…….. W okresie niedoboru substancji odżywczych proces nasila się – komórka koncentruje się na procesach niezbędnych do życia i pozyskuje energię ze zbędnych elemnetów” (def. za wikipedia: https://pl.wikipedia.org/wiki/Autofagia).

Niedobór składników odżywczych – a tak się dzieje podczas detoksu – uruchamia proces zjadania zużytych części (to właśnie autofagia) a nie prowadzi do śmierci komórki jak niektórzy mówią.

Wiele razy pytano mnie o naukowe podstawy detoksu. Ponieważ nie trafiłam na badania, odwoływałam się głównie do doświadczeń – w tym doświadczeń zdrowienia pod wpływem detoksu. Do wyników badań laboratoryjnych, które niejednokrotnie ktoś sobie robił przed i po detoksie (oczywiście różne parametry się poprawiały, osiągały normę). Do tego, że ludziom przechodzą bóle stawów, migreny, odstawiają lub redukują leki na nadciśnienie, alergie, astmę itd. To jest ewidentnie naukowe bo przecież potwierdzone twardymi wynikami.

Teraz jednak ten Nobel daje silne naukowe podstawy, które częściowo wyjaśniają dlaczego tak się dzieje. Czyli głodówka TAK!!! Lub inne formy detoksu powodujące przejście organizmu na odżywianie endogenne.

artykuł autofagia

Teraz jednak ten Nobel daje silne naukowe podstawy, które częściowo wyjaśniają dlaczego tak się dzieje. Czyli głodówka TAK!!! Lub inne formy detoksu powodujące przejście organizmu na odżywianie endogenne.

Wielokrotnie też zdarza mi się, że ktoś pyta o kontynuację detoksu kiedy łapiemy infekcję itp. A zwróciliście uwagę, że zwierzęta, kiedy im coś dolega – nie chcą jeść??. Podobnie nam najczęściej nie chce się jeść gdy jesteśmy chorzy. I tego powinniśmy się trzymać. Słuchać organizmu, by wspomóc go w unieszkodliwieniu wirusów i bakterii. Błędem jest jedzenie na siłę “by szybciej wyzdrowieć”. Jest bowiem odwrotnie – ograniczenie jedzenia może przyspieszyć zdrowienie. A o dobre odżywienie trzeba zadbać kiedy infekcja minie.

Głodówka sokowa lub wodna są elementem prowadzonego przeze mnie gruntownego  detoksu: http://alkaliczmi.cluster003.ovh.net/detoks/gruntowny-detoks/

W skrócie o głodówce i detoksie warzywno-owocowym można poczytać na blogu TUTAJ:

OCZYSZCZANIE ORGANIZMU Z TOKSYN – głodówka zdrowotna, post warzywny

Jak przeprowadzić głodówkę lub inny detoks, jak się przygotować i jak sobie radzić szczegółowo opisałam w książce “Alkaliczny detoks”, dostępnej m.in. w Tania Książka.

 

Źródła:

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114885,20781490,nobel-2016-z-medycyny-dla-yoshinori-ohsumi-za-badania-nad-autofagami.html

http://gazetalekarska.pl/?p=30039

 

 

[mc4wp_form id=”126″] 

Moje książki w księgarni (duży rabat):