Rozgrzewające śniadanie – pieczone gruszki z komosą ryżową.

utworzone przez | 15 grudnia 2016 | PRZEPISY, ZDROWE CIAŁO | 1 komentarz

Chyba prościej być nie może. Szybkie w wykonaniu (3 minuty nie licząc czasu pieczenia), odżywcze, rozgrzewające, sycące i dające energię. Danie?? Po prostu pieczone gruszki, a do nich komosa ryżowa okraszona masłem. Dobre na śniadanie o tej porze roku lub przed treningiem jak u mnie dzisiaj (wciąż chodzę na siłownię i na TRX; szósty miesiąc, bo przerwa w karnecie była w październiku, kiedy dwukrotnie wyjeżdżałam; siła rośnie i pewnie po następnych pomiarach pokażę jakie postępy).

Komosa ma wiele wartości. Zawiera wszystkie aminokwasy egzogenne czyli te, których musimy dostarczać z pożywieniem bo nie są syntetyzowane w organizmie. Gorące pieczone owoce rozgrzewają (a jest zimno i ciepła nam teraz potrzeba) i są źródłem energii (węglowodany).

Dlatego polecam taki prosty zestaw przed treningiem, albo z rana kiedy czasu nie mamy by gotować, a chcielibyśmy zimą zjeść na dobry początek dnia coś ciepłego i pożywnego. Lubię tak łatwe w wykonaniu posiłki. Kiedy gruszki i komosę nastawimy po wstaniu z łóżka, nim weźmiemy poranny prysznic – jedzenie powinno być gotowe. Posmakuje też dzieciom.

 

 

 

Ściąga zdrowych zakupów

Wygodna, w tabelkach – ułatwi Ci dbanie o różnorodność i równowagę kwasowo-zasadową. Na zdrowie <3

 

Moje książki teraz jako ebooki w formacie pdf:

 

 

 

1 komentarz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

O mnie

Mam na imię Beata. Jestem psychologiem holistycznym i terapeutką. Pasjonuję się zdrowym, świadomym życiem i rozwojem wewnętrznym i duchowym. A szczególnie zmianą emocji, przekonań i świadomości. Piszę o tym, co pomogło mi uwolnić ograniczenia, pokochać siebie, odzyskać sens i równowagę w życiu. Wierzę, że to pomoże też Tobie. Czytaj dalej moją historię

psycholog online
Kup przewodnik o oczyszczaniu