Grejpfrut – to co powoduje, że ma tyle cennych dla nas właściwości wynika z bogactwa substancji odżywczych.

Owoce o różowym miąższu zawierają likopen. W grejpfrucie znajdziemy dużo witaminy C, witaminę A, B1, B2, B6, kwas foliowy (wit. B9), niacynę (wit. B3 – PP), kwas pantotenowy (wit. B5). Ponadto grejpfrut zawiera minerały potas, wapń, magnez, cynk, żelazo, siarka, mangan.

Owoc ten ma także naturę alkalizującą. Jest dopuszczony, jako jeden z nielicznych podczas detoksu warzywno-owocowego (zawiera niewiele cukru). Z powodu niewielkiej ilości cukru i pozytywnego wpływu na trawienie polecany jest w kuracjach odchudzających. Jedzmy grejpfruta na zdrowie!

2-stopka-blog

Blog alkaliczny styl życia nie jest jedną z tysięcy stron informacyjnych. Przeciwnie. To blog, na którym w oparciu o współczesną wiedzę i badania, analizę stylu życia ludzi żyjących w najwyższej formie oraz liczne osobiste doświadczenia i przemyślenia autorki, powstają treści użyteczne i praktyczne. Ich wdrażanie szybko przynosi efekty – potrzeba czasów i każdego z nas by cieszyć się szczupłą sylwetką, dobrą formą, ładnym wyglądem i zdrowiem.

Subskrybuj bloga by dostawać powiadomienia o najnowszych wpisach, wydarzeniach, promocjach na swój email..

Zapisując się na listę wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych w celach marketingowych, której potrzebuję aby wysyłać do Ciebie maile. Więcej w Polityce Prywatności.