6 wartościowych źródeł żywności wzmacniających serce

utworzone przez | 10 października 2017 | ZDROWE CIAŁO | 0 komentarzy

Zdrowe serce a nasze zdrowie w ogóle

To co ważne jest dla serca wpływa korzystnie w ogóle na nasz organizm a dbanie o serce to dbanie o ogólny stan naszego dobrego zdrowia. To kolejny przykład na to, że nasz organizm funkcjonuje jako całość.

W szczególności chcę jednak podkreślić, że wsparcie dla pracy naszego serca będzie jednocześnie wspierało:

POTENCJĘ

Dbając o serce przeciwdziałamy zaburzeniom erekcji u mężczyzn lub zmniejszamy je kiedy już się pojawiły. Rozwiązaniem nie jest viagra, bo ona w perspektywie czasu szkodzi. Jest to więc działanie krótkowzroczne, nie biorące pod uwagę skutków ubocznych „wspomagaczy seksualnych”, które wcześniej czy później się pojawią. W Stanach Zjednoczonych, z tego co czytałam najczęściej wycofywane z rynku suplementy to właśnie te związane z erekcją. Przeważająca część problemów z erekcją wynika z problemów ze stanem organizmu w ogóle i zdrowiem, a zdrowie serca ma tu niebagatelne znaczenie. I ilekroć Panowie podejmiecie działania wspierające Wasze serce, czyli takie, które zmniejszają ryzyko chorób serca, tylekroć wpłyniecie pozytywnie na potencję (o ile problemy z nią nie mają podłoża w jakichś chorobach).

Dlaczego to powiązanie jest tak ścisłe. Między innymi dlatego, że naczynia wieńcowe i tętnice prącia zbudowane są z tego samego rodzaju komórek. Zaburzenia erekcji mogą być pierwszym sygnałem do tego, że pojawią się kłopoty z sercem. A dlatego problem może uwidaczniać się na początku w kondycji penisa ponieważ naczynia krwionośne transportujące krew mają tutaj mniejszą średnicę aniżeli np. tętnice wieńcowe doprowadzające krew do serca, czy szyjne (do mózgu).

Dbając o serce wpływamy też korzystnie na jakość spermy a więc i płodność mężczyzn. A ponadto na poziom testosteronu. Nie są tu rozwiązaniem preparaty, które podwyższają poziom tego „męskiego” hormonu, a które wiem, że stosują obecnie nawet młodzi mężczyźni.

O Paniach chyba nie muszę wspominać, bo kobiety rzadko kiedy uciekają się do środków, które miałyby podnieść libido i swoje funkcje seksualne. Wspomnę tylko, że dbanie o serce wspiera płodność i libido.

ZDROWIE UKŁADÓW i NARZĄDÓW takich jak:

układ hormonalny, kostno-stawowy, immunologiczny, moczowy, wątroba, trzustka, prostata, płuca, jelito grube, mózg, nerki, piersi zmniejszając ryzyko chorób.

 

Produkty szczególnie wspomagające zdrowe serce i układ sercowo-naczyniowy

CZOSNEK

Korzystnie wpływa na poziom cholesterolu i trójglicerydów.  Reguluje ciśnienie krwi. Czosnek wpływa też na rozrzedzenie krwi, co chroni przed zawałem i wylewem.

ZIELONA HERBATA

Jest bardzo silnym antyoksydantem czyli też chroni nasze DNA przed uszkodzeniami, w wyniku których m.in. powstaje ryzyko chorób serca. Katechiny zawarte w zielonej herbacie znane są ze swojego dobroczynnego działania zmniejszającego ryzyko chorób serca. Zielona herbata jest korzystna dla ciśnienia krwi i poziomu cholesterolu.

TŁUSZCZE NNKT

Są korzystne dla poziomu cholesterolu i ciśnienia krwi. Działają wspomagająco na serce także poprzez zapobieganie sklejaniu się płytek krwi i gromadzeniu się lipidów w tętnicach. Dobrze wpływają na rytm serca.

Dobre, cenne źródła to np. siemię lniane, olej lniany, oliwa z oliwek, nasiona chia, olej rzepakowy, tłuste ryby morskie, orzechy włoskie, awokado.

SOK Z GRANATU

Bogate źródło przeciwutleniaczy. Sok z owoców granatu (w sprzedaży jest też bez cukru i taki polecam) jest korzystny dla poziomu cholesterolu i lipidów we krwi. Warto go pijać w trosce o zdrowie układu sercowo-naczyniowego. Ma działanie podobne do zielonej herbaty (głównie dlatego, że jest uznany również za tak silny antyoksydant) i czerwonego wina, którego tutaj jednak nie polecam do codziennego picia bo to jednak alkohol a każdy alkohol, zwłaszcza spożywany często, nie jest korzystny dla wątroby.

BŁONNIK POKARMOWY

Formy błonnika rozpuszczalnego wiążą cholesterol w jelicie. Wpływają tym samym korzystnie na jego poziom podobnie jak na poziom trójglicerydów we krwi.

Dobre, cenne źródła to oczywiście warzywa, owoce, różne odmiany fasoli, otręby, groch, kasze, wyroby z pełnoziarnistej mąki, płatki owsiane.

CYNAMON

Jest na pierwszym miejscu wśród przypraw o najsilniejszym działaniu antyoksydacyjnym. Różnica pomiędzy potencjałem antyoksydacyjnym cynamonu a większości innych przypraw i ziół kulinarnych jest wielokrotna. Można sobie zajrzeć do artykułu „30 produktów o najsilniejszym działaniu odmładzającym” by zobaczyć te różnice liczbowe. Cynamon jest korzystny dla poziomu cholesterolu i trójglicerydów oraz ciśnienia tętniczego. Poza tym tak duża moc antyoksydacyjna sama z siebie stanowi silną ochronę i trzeba cynamon stosować jeśli chcemy dbać o zdrowie serca.

Nie muszę chyba wspominać aby jadać takie produkty codziennie zwłaszcza gdy podejrzewamy, że nasz układ sercowo-naczyniowy jest osłabiony (błonnik i NNKT niezależnie od tego czy cokolwiek jest osłabione czy nie)??

Osobno chciałabym jeszcze wspomnieć o ROŚLINACH i ZIOŁACH

TAKICH JAK np. głóg, serdecznik, tarczyca bajkalska, gotu kola, gingko biloba, które wspierają układ sercowo-naczyniowy i pracę serca. Ujmuję je osobno, ponieważ nie jest tak prosto pijać różnorodne herbatki ziołowe zawierające w składzie te rośliny i najprostszym rozwiązaniem aby korzystać z roślin wspierających serce są jednak SUPLEMENTY i czasowe kuracje z ich wykorzystaniem.

Taką kurację na miesiąc mogę podać w oparciu o  suplementy z firmy sieciowej, z której korzystam dla przeprowadzania wszelkich programów suplementacji wspierających zdrowie. Trzeba napisać do mnie maila – zwrotnie mogę wysłać link referencyjny do zakupu i listę polecanych suplementów.

NO I PAMIĘTAJMY TEŻ O WODZIE!!

Osobiście znam osoby, które tylko pijąc antyoksydacyjną alkaliczną wodę w odpowiedniej ilości doprowadziły np. do wyregulowania ciśnienia krwi. Nie wspominając już o znaczeniu nawodnienia dla dobrego odżywienia komórek, ich dotlenienia i potrzebie wody kiedy jadamy odpowiednią dla zdrowia ilość błonnika (w diecie większości osób obecnie błonnika jest zdecydowanie za mało).

Podsumowanie i co trzeba robić by zadbać o serce

Choć owszem są produkty bardziej korzystne od innych dla poszczególnych organów, jak np. te bardzo korzystne dla serca, to i tak podstawą jest przestawienie się na racjonalne codzienne dbanie o siebie.

Stosowanie tylko wybiórczo tych produktów nie zwracając uwagi na całą resztę to byłoby znacznie mniej niż możemy zrobić.

Jeśli ktoś potrzebuje wzmocnić swoje serce (takim jednym z sygnałów mogłoby być właśnie obniżenie funkcji seksualnych i zaburzenia erekcji) to najlepiej połączyć działania:

  • dbając o włączenie do codziennego odżywiania produktów wspierających serce (w/w)
  • dbając by w diecie codziennej dostarczać wystarczającą ilość błonnika, tłuszczów NNKT, zdrowych źródeł białka (rośliny strączkowe, komosa ryżowa, soja, ryby, jajka, orzechy) i o to aby jadać dużą ilość warzyw (do każdego posiłku). To ma być podstawą co także sugeruje, że to co nie służy zdrowiu serca (jak cukier, przetworzone węglowodany, tłuszcze trans) najlepiej wyeliminować lub znacznie ograniczyć.
  • przeprowadzając 1-2 miesięczną kurację z suplementami wspierającą pracę serca
  • włączając ruch fizyczny
  • dbając o zdrową wagę i obwód pasa, który dobrze jeśli jest u mężczyzn poniżej 89 cm a u kobiet poniżej 82 cm
  • regulując poziom cukru we krwi, poziom cholesterolu i ciśnienie (jeśli nie są na dobrym poziomie).

 źródła w żywności wzmacniające zdrowe serca

 

Źródła:
Hans Diehl, Aileen Ludington, Grażyna Kuczek „Zdrowie z wyboru”
dr Mark Moyad, Janet Lee „Przewodnik po świecie suplementów”
dr Louis J. Ignarro „Nigdy więcej chorób serca”

 

Ściąga zdrowych zakupów

Wygodna, w tabelkach – ułatwi Ci dbanie o różnorodność i równowagę kwasowo-zasadową. Na zdrowie <3

 

Moje książki teraz jako ebooki w formacie pdf:

 

 

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

O mnie

Mam na imię Beata. Jestem psychologiem holistycznym i terapeutką. Pasjonuję się zdrowym, świadomym życiem i rozwojem wewnętrznym i duchowym. A szczególnie zmianą emocji, przekonań i świadomości. Piszę o tym, co pomogło mi uwolnić ograniczenia, pokochać siebie, odzyskać sens i równowagę w życiu. Wierzę, że to pomoże też Tobie. Czytaj dalej moją historię

psycholog online
Kup przewodnik o oczyszczaniu