Dlaczego warto jeść truskawki?

utworzone przez | 29 maja 2018 | ZDROWE CIAŁO | 0 komentarzy

Sezon na truskawki zaczyna się w maju i trwa krótko. Warto więc z niego korzystać bo truskawki zawierają mnóstwo cennych składników odżywczych i są prawdziwą bombą antyoksydantów.

No a antyoksydanty są jak tarcze ochronne naszego zdrowia a dodatkowo mają działanie odmładzające organizm. Niektóre z właściwości ochronnych truskawek potwierdzają naukowcy.

 

10 powodów dla których jeszcze warto jeść truskawki?

1. Truskawki są korzystne dla osób odchudzających się ponieważ: regulują trawienie a dodatkowo mają mało kalorii i niski indeks glikemiczny. Wspomagają też przemianę materii, pobudzają pracę jelit i korzystnie działają na zaparcia.

2. Regulują ciśnienie krwi.

3. Wpływają korzystnie na poziom cholesterolu.

4. Truskawki bardzo dobrze działają nerki.

5. Są korzystne w przypadku niedoborów witamin i minerałów.

6. Są korzystne w przypadku anemii.

7. Wspomagają działanie układu odpornościowego.

8. Działają ochronnie na serce i naczynia.

9. Truskawki wspomagają wątrobę stymulując pracę jej i woreczka żółciowego.

10. Jedzenie truskawek wspomaga oczyszczanie organizmu między innymi z metali ciężkich.

 

Przeciwwskazania do jedzenia truskawek

Alergie

Przeciwwskazaniem są alergie i niestety truskawki należą do grupy produktów alergizujących. Alergia taka może się objawiać wysypką skórną, swędzeniem skóry, pokrzywką.Jeśli alergia wystąpi to niestety trzeba zrezygnować z truskawek w bieżącym sezonie i spróbować ewentualnie w kolejnym.

Pestycydy

Inną kwestią są pestycydy. Truskawki często lądują na szczycie owoców zanieczyszczonych pestycydami. Dlatego najlepiej jest korzystać z owoców ekologicznych.

Pleśnie

Trzeba też uważać na pleśnie, które na truskawkach potrafią rozwijać się bardzo szybko. Kupując owoce zwracajmy uwagę aby były one suche.

Koktajl z truskawek

Najprostsza jego forma, którą osobiście najbardziej lubię to miks truskawek z kefirem i listkami świeżej mięty. Żadnych więcej dodatków :). Mięty sporo – 6 dużych liści na szklankę koktajlu. Ilość kefiru w stosunku do truskawek wedle upodobania (kefir też zdrowy 😉 ).

 

 

Ściąga zdrowych zakupów

Wygodna, w tabelkach – ułatwi Ci dbanie o różnorodność i równowagę kwasowo-zasadową. Na zdrowie <3

 

Moje książki teraz jako ebooki w formacie pdf:

 

 

 

 

Źródła:
zdj. pixabay
„Czy wiesz co jesz” Siegfried Schlett
„Dieta odżywcza” Mateusz Żłobiński

 

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

O mnie

Mam na imię Beata. Jestem psychologiem holistycznym i terapeutką. Pasjonuję się zdrowym, świadomym życiem i rozwojem wewnętrznym i duchowym. A szczególnie zmianą emocji, przekonań i świadomości. Piszę o tym, co pomogło mi uwolnić ograniczenia, pokochać siebie, odzyskać sens i równowagę w życiu. Wierzę, że to pomoże też Tobie. Czytaj dalej moją historię

psycholog online
Kup przewodnik o oczyszczaniu