Beata Sokołowska

O ZDROWIU EMOCJI, UMYSŁU I CIAŁA

Masz problemy z zasypianiem? Wypróbuj 2 sposoby.

utworzone przez | 26 czerwca 2018 | ZDROWE CIAŁO | 1 komentarz

Jeśli problemy z zasypianiem Cię dotyczą – zanim sięgniesz po tabletkę wypróbuj dwóch sposobów, które podaję niżej.

Sposoby są bardzo proste. Często jest tak, że kiedy coś jest bardzo proste nie do końca wzbudza nasze zaufanie. A tymczasem najprostsze rozwiązania bywają najlepsze i skuteczne. Tak czy tak jesteś już w łóżku i nic nie stracisz wypróbowując.

Pierwszy z tych sposobów sama stosuję właściwie codziennie. Spodobało mi się takie świadome rozluźnianie przed snem i dobrze mi robi. Ale na przykład mój kolega lubi drugi sposób i on jest dla niego skuteczny. Więc najlepiej sprawdzić obydwa.

UWAGA!! Zasypiamy w wywietrzonym, ciemnym pomieszczeniu bez świateł z elektroniki.

 

Technika 1 na problemy z zasypianiem

Kiedy już jesteś w łóżku ułóż się wygodnie. Oddychaj swobodnie i z każdym oddechem rozluźniaj mięśnie szczęki.

Po kilku oddechach z każdym wydechem rozluźniaj mięśnie wokół oczu. I kontynuuj rozluźnianie wokół oczu dopóki nie zaśniesz.

Z doświadczeń mogę powiedzieć, że po kilku minutach możesz już spać.

 

Technika 2 na problemy z zasypianiem

Ułóż się wygodnie, zamknij oczy i pod zamkniętymi powiekami skieruj oczy tak jakbyś patrzyła/-ył do góry (w kierunku czoła). Czyli unieś gałki oczne tak jakbyś chciała/-ał spojrzeć w górę przy zamkniętych powiekach.

Utrzymując oczy w ten sposób oddychaj swobodnie ale w rytmie 4x4x4x4 czyli wdech, 2, 3, 4, wstrzymaj 2, 3, 4, wydech 2, 3, 4, 1, 2, wstrzymaj, wstrzymaj (licząc w myślach).

Gdyby rytm takiego oddechu był dla Ciebie nienaturalny – oddychaj lekko pogłębionym oddechem w swoim rytmie.

Robisz tak do momentu aż naturalnie zaśniesz.

 

A jeśli nie możesz zasnąć

Jeśli mimo wszystko nie możesz zasnąć – to lepiej jest wstać i np. poczytać lekką lekturę do momentu kiedy zaczniemy odczuwać senność czy ziewać.

Nawet jeśli jest środek nocy pozostawanie w łóżku i próby zaśnięcia na siłę nie działają. Wręcz wywołują skutek odwrotny, który może spowodować, że nie zaśniemy do rana wiercąc się tylko w łóżku.

 

Ściąga zdrowych zakupów

Wygodna, w tabelkach – ułatwi Ci dbanie o różnorodność i równowagę kwasowo-zasadową. Na zdrowie <3

 

 

Moje książki teraz jako ebooki w formacie pdf:

 

 
 

1 komentarz

  1. ellie

    Sposoby są naprawdę dobre, ale tylko w przypadku gdy bezsenność nie stanowi prawdziwej choroby, a jest jedynie tylko i wyłącznie pewnego rodzaju czasowym zaburzeniem.

    Chciałabym jednak zwrócić uwagę, że na pewno lepsze są tego typu rozwiązania, niż środki nasenne. Kiedyś się nimi szprycowałam i po pewnym czasie po prostu się od nich uzależniłam. Jeśli już musimy coś brać na sen, to lepiej ziołowe preparaty i podobne – bez silnych środków na receptę.

    Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

O mnie

Mam na imię Beata. Jestem psychologiem holistycznym i terapeutką. Pasjonuję się zdrowym, świadomym życiem i rozwojem wewnętrznym i duchowym. A szczególnie zmianą emocji, przekonań i świadomości. Piszę o tym, co pomogło mi uwolnić ograniczenia, pokochać siebie, odzyskać sens i równowagę w życiu. Wierzę, że to pomoże też Tobie. Czytaj dalej moją historię

psycholog online
Kup przewodnik o oczyszczaniu