Beata Sokołowska

O ZDROWIU EMOCJI, UMYSŁU I CIAŁA

Pomidory, ogórki – dlaczego warto jeść?

utworzone przez | 26 czerwca 2018 | ZDROWE CIAŁO | 0 komentarzy

Pomidory i ogórki – wiele osób bardzo lubi je łączyć w sałatce. Ale często też zadajecie pytanie:

Łączyć czy nie?

Jeśli ktoś mówi, że nie wolno łączyć pomidora z ogórkiem to powiem, że to absolutnie nie jest prawda. W zaleceniu aby ich nie łączyć chodzi o to, że enzym askorbinowy, który jest w ogórku rozkłada witaminę C  zawartą w pomidorach (nie tylko w pomidorach zresztą).

I o to cały ambaras. Ale witamina C występuje powszechnie w owocach i warzywach. Dostarczamy ją więc w różnych posiłkach. Wiele też osób ją suplementuje (ja także). Więc nie widzę problemu aby zjadać pomidora z ogórkiem jeśli tak najbardziej lubimy (są sałatki, w których składzie występują obydwa warzywa, jak np. sałatka szopska).

Komu jednak zależy na tym aby nie tracić witaminy C z pomidorów (pomidor jest jej bogatym źródłem, stąd pewnie wzięły się zalecenia co do nie łączenia) to sałatkę można wzbogacić o sok z cytryny lub ocet jabłkowy i będzie to neutralizowało działanie askorbinazy.

Pomidory

O tym, że pomidory na ciepło, albo sok pomidorowy (chodzi o obróbkę cieplną) są jeszcze bardziej wartościowe to pewnie wiesz.

 

Ogórki

Są w czołówce jeśli chodzi o właściwości alkalizujące.

Możemy ich jeść do woli. Polecam osobom, które są w trakcie oczyszczania organizmu postem warzywno-owocowym.

 

Ściąga zdrowych zakupów

Wygodna, w tabelkach – ułatwi Ci dbanie o różnorodność i równowagę kwasowo-zasadową. Na zdrowie <3

 

 

Moje książki teraz jako ebooki w formacie pdf:

 

 
 

 

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

O mnie

Mam na imię Beata. Jestem psychologiem holistycznym i terapeutką. Pasjonuję się zdrowym, świadomym życiem i rozwojem wewnętrznym i duchowym. A szczególnie zmianą emocji, przekonań i świadomości. Piszę o tym, co pomogło mi uwolnić ograniczenia, pokochać siebie, odzyskać sens i równowagę w życiu. Wierzę, że to pomoże też Tobie. Czytaj dalej moją historię

psycholog online
Kup przewodnik o oczyszczaniu