BURAKI – prawdziwy eliksir zdrowia i młodości

utworzone przez | 11 września 2013 | ZDROWE CIAŁO | 0 komentarzy

 

BURAKI
Niedocenione. Jadamy je głównie jako dodatek do potraw. Tymczasem buraki to prawdziwy skarb, pod kątem swoich walorów zdrowotnych. Buraki bogate są w antocyjany (barwnik, który występuje też w czerwonym winie, będący silnym przeciwutleniaczem). Antocyjany spowalniają procesy starzenia, zwiększają odporność i są dobrą profilaktyką chroniącą nas przed nowotworami. Zwiększają też czterokrotnie, przyswajanie tlenu przez komórki. Buraki ponadto zawierają dużo kwasu foliowego, a zakwas buraczany to bogactwo witaminy C. Buraki mają bardzo dobry wpływ na naszą krew, ze względu na swoje właściwości krwiotwórcze. Zalecane są więc wspomagająco w leczeniu anemii oraz białaczki. W ich składzie znajdziemy także minerały, takie jak: żelazo, wapń, magnez, potas, sód. Buraki przywracają także równowagę w żołądku, po zjedzeniu potraw zakwaszających. Są też dobrą profilaktyką przeciwko osteoporozie. Bezcenne w radzeniu sobie z wiosennym zmęczeniem, sennością, znużeniem czy apatią – często nas dotykającym po okresie zimowym. Dotleniają serce, obniżają ciśnienie krwi i łagodzą objawy menopauzy. To oczywiście nie wszystkie właściwości tego cudownego warzywa. A teraz, jak ich spożywanie wdrożyć w swoją codzienną dietę. Każdy z nas pewnie wie, że przyrządzanie potraw, sałatek z buraków jest kłopotliwe. Również buraczki do obiadu, to dodatek, który zajmuje czas. W jaki więc sposób zadbać, aby znalazły się one w naszym codziennym menu? Wyrobić sobie nawyk przygotowania zakwasu buraczanego. To prawdziwy eliksir zdrowia i młodości.
Zalety:
– przyrządza się go szybko i po 4ch dniach jest gotowy
– można go trzymać w słoikach lub butelkach w lodówce przez dłuższy czas, przez co zawsze jest pod ręką
– można go wykorzystać do rozrobienia wodą, doprawienia pieprzem, natką, koperkiem, podgrzania i popijania na gorąco jak barszczyk (bezcenny w jesienną szarugę i zimową aurę)
– lub zwyczajnie wypić kieliszek, dwa dziennie czystego zakwasu
Przepis na zakwas znajduje się TUTAJ:

ZAKWAS BURACZANY – przepis

Moje książki teraz jako ebooki w formacie pdf:

 

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

O mnie

Mam na imię Beata. Jestem psychologiem holistycznym i terapeutką. Pasjonuję się zdrowym, świadomym życiem i rozwojem wewnętrznym i duchowym. A szczególnie zmianą emocji, przekonań i świadomości. Piszę o tym, co pomogło mi uwolnić ograniczenia, pokochać siebie, odzyskać sens i równowagę w życiu. Wierzę, że to pomoże też Tobie. Czytaj dalej moją historię

psycholog online
Kup przewodnik o oczyszczaniu