Pożywienie fast food i FILM DOKUMENTALNY – 30 dniowy eksperyment odżywiania się wyłącznie fast foodami:

Dieta

EFEKTY żywienia się pożywieniem typu fast food:

  • wzrost wagi o 11kg
  • otłuszczenie wątroby
  • ogromne pogorszenie wyników krwi
  • znaczny wzrost ciśnienia krwi
  • znacznie obniżone zdolności seksualne
  • duży spadek wydolności, zadyszka przy wchodzeniu po schodach
  • kłopoty ze snem
  • zły nastrój, stany przygnębienia
  • wyraźne pojawienie się brzucha
  • uzależnienie od takiej żywności

I to tylko w 30 dni? Tak. Tyle wystarczyło.

Puszka coli zawiera ponad 5 łyżeczek cukru. Ale uwaga. W butelce napoju dla dzieci typu Kubuś, jest 6 łyżeczek cukru, Red Bull to 6 łyżeczek, woda smakowa to 4,5 łyżeczki, napoje kolorowe to. ok 4 łyżeczki.

Duże jego ilości znajdują się także w gotowych produktach spożywczych. Często na opakowaniach, cukier wymieniany jest w składzie na 2 pozycji, co oznacza, że jest jednym, z podstawowych składników. Może występować pod różnymi nazwami.

Cukier zawierają produkty dla niemowląt do stosowania nawet po 1ym tygodniu życia. To tylko przykłady.

Nie ma się co cieszyć, jeśli jadamy w restauracjach fast food raz w tygodniu, bo to oznacza, że w ciągu całego roku mamy aż 52 dni bardzo złego, przeładowanego kaloriami jedzenia. To blisko 2 miesiące!!!

Zaledwie 2 puszki coli w tygodniu, to ponad 12 szklanek dodatkowego cukru rocznie. czyli około 10120 dodatkowych kalorii. A to tylko 2 puszki tygodniowo. Mała porcja frytek raz w tygodniu, to ponad 17 000 dodatkowych kalorii rocznie.

Osoba pijąca puszkę coli dziennie (lub dowolny, słodki przemysłowy napój, jak w/w) przyjmuje rocznie ponad 40 000 dodatkowych kalorii. Samo to może nam dać 6-7 kg dodatkowych kilogramów rocznie.

Do tego trzeba byłoby doliczyć niezdrowe i kaloryczne tłuszcze obecne w każdym przemysłowym jedzeniu i inne, również bezwartościowe węglowodany. Wszystko przeładowane kaloriami, przy jednoczesnym braku wartości odżywczych. Nie zapewnią nam ani witamin, ani minerałów, ani NNKT, ani niczego, co jest nam potrzebne by ciało dobrze funkcjonowało.

Czasem wydaje nam się, że dobrze się odżywiamy. Nie zwracamy uwagi, kiedy nieopatrznie to gdzieś zjemy zapiekankę, to hot doga na stacji, to frytki lub obiad w fast foodzie, to kupimy zupkę instant. To przecież pojedynczy dzień. Ale jeśli to zsumować, to nikogo nie powinien już dziwić, ani nadmiar kilogramów, ani pogarszające się samopoczucie, bo przecież nie tylko przybywa nam na wadze, ale też znacznie pogarszają się parametry krwi, narządy wewnątrz stają się otłuszczone.

Chciałabym aby ten film dotarł do młodych ludzi. Pamiętam, gdy moja córka była w pierwszych klasach podstawówki, rodzice z dumą urządzali urodziny swoich dzieciaków w Mc Donald. To niestety procentuje określonymi nawykami i uzależnieniem. Przy braku wiedzy (bo wbrew pozorom, wiele osób wciąż nie zdaje sobie sprawy ze znaczenia jedzenia dla zdrowia i urody) – parametry zdrowia i kondycji bardzo się pogorszyły w ostatnich latach.

Dziś, Mc Donald jest w Polsce przy każdej trasie, przy każdym wyjeździe z miasta, w każdym miejscu, gdzie bywa dużo ludzi. Często, przy trasach szybkiego ruchu, nie ma innej alternatywy dla zatrzymania się. Tym bardziej świadomość jest ważna. By wybierać mądrze dla siebie. Czuć się dobrze i dobrze wyglądać.Możesz przeczytać też:
Tłuszcze trans – jeszcze jeden ważny powód by unikać żywności wysoko przetworzonej.

10kg więcej w miesiąc dzięki coli: Facet postanowil pic 10 puszek coca coli dziennie. Efekt zadziwi niejednego_

 

[mc4wp_form id=”126″] 

Moje książki w księgarni (duży rabat):